چوب متریالی است که هیچوقت از مد نمی افتد. به همین دلیل استفاده از متریال های چوبی در خانه طرفداران زیادی دارد‌. همچنین از چوب میتوان در موقعیت های مختلف و سبک های مختلف استفاده نمود. در این مطلب از ایده چین قرار است تا به موضوع کاربرد چوب در ساختمان، دکوراسیون داخلی و نما بپردازیم.

چوب در دکوراسیون داخلی

مقاله های پیشنهادی: 

ساعت دیواری چوبی از مهمترین اکسسوری های خانه

چوب مهندسی شده، جایگزین مناسب چوب های طبیعی

مزایای استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی

چرا چوب در صدر انتخاب بسیاری از افراد در نما و دکوراسیون داخلی قرار میگیرد؟

چوب به عنوان یک عنصر گرم شناخته می شود و می تواند تمام خانه را تحت تاثیر قرار دهد. و آن را دنج تر و گرم تر نشان دهد. میتوان به جرات گفت که چوب هیچگاه از مد نمی افتد.

کاربرد چوب در فنگ شویی دکوراسیون داخلی

چوب یکی از عناصر اصلی فنگ شویی به حساب می آید . یکی از عناصر قلب طبیعت است. به همین دلیل اهمیت زیادی دارد. در فنگ شویی معمولا توصیه می شود که در فضای خانه خود، هرچند کم از متریال چوب استفاده کنید و با توجه به غریزه انسانی در فضایی که در آن از چوب استفاده کرده اید آرامش بیشتری داشته باشید.

چوب در دکوراسیون داخلی

تاثیرات بهداشتی و سلامتی چوب در دکوراسیون داخلی

شگفت انگیز است اگر بگوییم چوب در سلامت جسمی و روحی شما هم تاثیر زیادی دارد‌‌. معمولا استفاده از چوب در فضای خانه سبب میشود که استرس افراد به راحتی کاهش پیدا کند و فشار خون هم تنظیم شود!

به همین دلیل است که چوب متریال جایگزین خوبی برای مواد پلاستیکی و شیمیایی است.

عایق حرارت و برودت

چوب به طور طبیعی در برابر گرما و سرما به عنوان یک عایق عمل میکند. و از قدیم مردم به این کاربرد آن واقف بوده اند‌. به همین دلیل چوب جایگزین مقرون به صرفه آجر ، سنگ و حتی بتن به شمار می آید. و حتی به دلیل عایق بودن در انرژی مصرفی نیز صرفه جویی قابل توجهی لحاظ می شود.

استحکام بالای چوب در دکوراسیون داخلی

استحکام و مقاومت بالایی که چوب در برابر شرایط جوی متفاوت دارد معماران را ترغیب می کند تا از متریال چوب در نماهای ساختمان ها استفاده کنند. و حتی محدودیت های طراحی بنا و معماری نیز با آن به میزان زیادی کاهش پیدا می کند.

چوب در دکوراسیون

راحت بریده می شود!

چوب به هر ابعادی که معماران دلشان می خواهد بریده می شود و این امکان را به معماران می دهد که هز دکوراسیونی را که می خواهند با آن داشته باشند. به همین دلیل در معماری ساختمان های جدیدی که در آن ها چوب به کار رفته است اشکال متفاوتی از چوب را می بینیم.

کاربرد چوب در نمای ساختمان

در این روزها ساختمان های زیادی را می بینیم که از نمای چوب در آن ها استفاده شده است. از چوب در جاهای مختلف ساختمان استفاه می شود مثل نمای ساختمان، دکوراسیون داخلی ،کارهای تزیینی خانه، قاب سازی و… .

چوب را می توان با دیگر متریال های ساختمان سازی تلفیق نمود و ترکیب متفاوت و چشم نوازی را برای نمای ساختمان خلق کرد. اینکه چوب در نمای ساختمان یک عنصر طبیعی به شمار می آید . ساختمان های با نمای چوبی بسیار از ساختمان های دیگر متمایز می شوند و همچنین متریال چوب از دیگر گزینه ها به صرفه تر است. اما خانه ای که نمای چوبی دارد لوکس تر به نظر می رسد!

این مطلب را نیز از دست ندهید:چوب مهندسی چیست؟

کاربرد چوب در دکوراسیون منزل

از چوب با تنوع بیشتری نسبت به نمای ساختمان در دکوراسیون داخلی استفاه می شود. به همین دلیل می تواند کاربرد های زیادی داشته باشد مثل :

  • ترموود نما و لوور های سقفی
  • روکش طبیعی چوب
  • کفپوش های چوبی
  • مبلمان چوبی