قسمت بسیار مهمی از زندگی انسان ها، کار و حرفه ی آن هاست. بخصوص در عصرحاضر، گاهی اوقات ساعت های طولانی را سر میز کار خواهید بود. نوع محیط و طرح دکوراسیون اداری مدرن در میزان رضایت شغلی تاثیرگذار است. باید این را بدانید که نوع محیط کار تاثیرات غیر مستقیم بر روی میزان رضایت شما خواهد داشت.

امروزه در سطح بین الملل توجه های ویژه ای به دکوراسیون اداری می شود. اداره و محیط کار دیگر محیطی خشک و کسل کننده نیست. بلکه با طراحی های جدید و ایده هاب خلاقانه انواع مبلمان اداری ، فضاهای سبز و متریال های جدید به فضای داخلی اداره ها و شرکت ها وارد شده است.

مبلمان اداری

تعریف دکوراسیون اداری مدرن

دکوراسیون اداری مدرن از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین سبک‌های طراحی و چیدمان وسایل اداری است. که همراه با ویژگی‌ های جالب و پرطرفدار و به کارگیری معیار هایی نظیر مبلمان مدرن، نور، رنگ و… در وهله اول مبحث زیبایی شناسی را در اولویت قرار می‌دهد.  اما با اجرای دقیق، تاثیرات شگرفی در پیشرفت روند کاری نیز ایجاد می‌نماید.

تا چندین سال گذشته سبک‌های بسیاری در دکوراسیون داخلی مورد پسند کاربران بوده، اما امروزه این سبک مدرن است که در مسیر طراحی و دکوراسیون داخلی طرفداران بسیاری پیدا کرده است .

مبل اداری مدرن و میز

 

سبک مدرن نه تنها در محیط منازل بلکه در فضاهای اداری نیز با پیروی از اصل زیبایی در سادگی ،طراحی و چیدمان های فوق العاده‌ای را بوجود می آورد. سادگی که در رنگ، نور، لوازم و سایر متعلقات موجود در فضا، بدور از تجملات و فرم‌هایی پیچیده ولی در عین خاص و مدرن بودن به چشم می‌خورد.

نکات مهم در دکوراسیون اداری

امروزه در طراحی دکوراسیون اداری مدرن به فاکتورهایی توجه می شود که در ادامه برای شما ذکر شده است:

  • مبلمان اداری مدرن در طراحی

    دکوراسیون اداری به سبک مدرن

این گزینه بسیار دارای اهمیت است. اینکه چه نوع مبلمانی را برای دکوراسیون اداری خود به کار می برید. باید حتما میز و صندلی اداری کامل استاندارد و متناسب با آناتومی بدن باشد.

کارمندان و شاغلان باید بتوانند ساعت های طولانی را پشت میز خود بمانند. بدون آنکه خستگی های شدید و ناراحتی های بی دلیل به آن ها روی آورد. مبلمان مدرنی که برای محیط اداری استفاده می شوند، باید ضمن توجه به استاندارد و ارگونومیک، با شکلی خاص، فضای کاری متفاوتی را ایجاد نمایند.

دکور اداری

 

  • فضاهای سبز در طراحی دکوراسیون اداری

از دیگر فاکتورهای مهم در طراحی داخلی دکوراسیون های اداری به کار بردن گل و گیاه در قسمت های مختلف یک اداره است. امروزه معماری مدرن سبز، این نوع فضاها را از همان ابتدای کار وارد طراحی می کند. فضاهای سبز، تنفس یک فضا به شمار می روند. تاثیرات روحی و روانی حضور گل و گیاه در فضای کاری ثابت شده است.

 

ضای سبز در دکوراسیون اداری مدرن

  • رنگ در طراحی دکوراسیون اداری به سبک مدرن

از مسائل مهمی که در طراحی دکوراسیون های اداری به آن توجه می شود، رنگ فضاهای داخلی است.

برخلاف گذشته که فضای اداری را با کمک رنگ های تیره و گرم طراحی می کردند. در دکوراسیون اداری مدرن با هدف روشنایی بخشی و محیطی شاداب تر ، از رنگ‌های روشن و خنثی برای شکل گیری فضا استفاده می‌کند. رنگ‌هایی نظیر سفید و طوسی که عموما دو رنگ جدا نشدنی در این سبک دکوراسیون هستند که در کنار دیگر رنگ‌های شاد و محرک به نمایش گذاشته می‌شوند.

دکور اداری مدرن و شیک

ضروری ترین لوازم موجود در دکوراسیون اداری مدرن

لوازم اداری مورد نیاز در محیط های کاری شامل تمامی وسایلی می‌شوند. که با انواع متنوعی به منظور راحتی در فرآیند کاری و جلب توجه و اعتماد بین کارکنان و مدیران به کار گرفته می‌شوند. میز اداری، صندلی اداری، اکسسوری، کمد و شلف اداری از لوازم و وسایل ضروری هستند که محیط‌های کاری به آنها نیازمند هستند.

میز و صندلی اداری

 

هماهنگی در طراحی دکوراسیون اداری

شما باید حتما این اصل را نظر داشته باشید، که تمام فضا های مختلف یک شرکت و اداره باید در هماهنگی و هارمونی با یکدیگر باشند.مبلمان های مختلف باید با نوع رنگ به کار رفته در قسمت های مختلف و حالت سقف و نورپردازی متناسب باشد.

اینکه فضاهای داخلی اداری را به قسمت های مختلف تقسیم بکنید، خوب است. یک نوع سلسله مراتب در میان فضاهای مختلف ایجاد کنید. می توانید برای جداسازی قسمت های مختلف از پارتیشن های شیشه ای استفاده کنید که در انواع طرح ها و رنگ ها موجود هستند.

پارتیشن اداری شیشه ای

سخن پایانی

اما چرا دکوراسیون اداری مدرن تا این اندازه دارای اهمیت است؟داشتن یک دکوراسیون مناسب در طولانی مدت باعث افزایش رضایت شغلی می شود و به تبع آن بازدهی بالا می رود. در عین حال مراجعه کنندگان احساس بهتری از فضا خواهند داشت و راحت تر به شما اعتماد می کنند.