هود وسیله مهم و ضروری آشپزخانه است که تاثیر خیلی زیادی هم روی ظاهر آشپزخانه دارد. هود مخفی در کابینت تکنیک مدرنی است که باعث می شود آشپزخانه شما یک دست نشان داده شود. هود های استیل یا شیشه ای هر رنگی که داشته باشند با رنگ کابینت ها تضاد دارند و ناهماهنگی در ردیف کابینت ها ایجاد می کنند. البته این موضوع تاثیر بدی روی دکوراسیون داخلی آشپزخانه نمیگذارد. اما به هرحال هود مخفی راه هوشمندانه ای برای یکدست تر کردن آشپزخانه است. در این مقاله به طرح های جذاب مخفی کردن هود در آشپزخانه می پردازیم.

هود مخفی


چرا باید هود را مخفی کرد؟
وقتی هود یا هر وسیله کاربردی دیگر مثل فر یا ماشین ظرفشویی از دید پنهان شود، تمرکز بیشتر روی کابینت‌های آشپزخانه و المان‌های دکوری آن قرار خواهد گرفت. در نتیجه دیگر یک هود بزرگ استیل یا شیشه‌ای مشکی رنگ تمرکز را بهم نخواهد زد. اما استفاده از کابینت هود مخفی در آشپزخانه‌های کوچک اهمیت بیشتری دارد، چرا که وجود هود در کنار سایر وسایل آشپزخانه، باعث شلوغ دیده شدن آشپزخانه خواهد شد. اما وقتی هود از دید مخفی شد، آشپزخانه کوچک ظاهری مرتب‌تر و دلبازتر پیدا خواهد کرد.
استفاده از کابینت هود مخفی در آشپزخانه‌های امروزی فارغ از استایل و سبک طراحی، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. وقتی هود ردیف کابینت‌ها را قطع نکند، کابینت‌های آشپزخانه هماهنگ‌تر دیده می‌شوند و در نتیجه دکوراسیونی شیک‌تر خواهید داشت
هود مخفی
. برای مثال شکل زیر یک آشپزخانه امروزی و مدرن را نشان می‌دهد که شلف‌های وسط کابینت سریعاً توجهات را به خود جلب می‌کنند. اما هود این آشپزخانه هم دقیقا کنار همین شلف نصب شده اما بخاطر قرار گرفتن داخل کابینت، اصلا چیزی از هود مشخص نیست.

هود مخفی در کابینت تکنیک مدرنی است که باعث می شود آشپزخانه شما یک دست نشان داده شود. هود های استیل یا


انواع هود مخفی
کابینت هود مخفی انواع مختلفی دارد، برخی هود به شکل ثابت دیواری را در خود جای می‌دهند، برخی دیگر به شکل کشویی به بیرون کشیده می‌شوند و برخی دیگر هم تاشو بوده و در مواقعی که استفاده‌ای از آنها نمی‌شود، داخل کابینت جمع می‌شوند. فرق کابینت هود ثابت دیواری با مدل‌های کشویی و تاشو در این است که هود در مدل ثابت به طور کامل از دید پنهان می‌شود و تنها راه دیدن هود از زیر کابینت است. هود دیواری ثابت معمولا اندازه بزرگ‌تری هم داشته و قدرت بالاتری هم دارند. اما در مدل‌های تاشو، هود به طور کامل داخل کابینت مخفی نمی‌شود و فقط مواقع دیده می‌شود که در حال کار کردن باشد. البته هود‌های تاشو و کشویی بخاطر نیاز به قدرت کمتر، قیمت به مراتب پایین‌تری هم نسب به هودی‌های ثابت دیواری دارند.

هود
اگر هود شما از نوع دودکش دار است، باید شکل کابینت طوری باشد که به طور کامل دودکش را هم دربر بگیرد تا چیزی از بالای کابینت بیرون نزند. در این روش معمولا کابینت‌های ردیف بالا، تا سقف ادامه می‌یابند. این موضوع بسیار مهم است، اگر کابینت هود مخفی، فقط خود هود را مخفی می‌کند و دودکش آن نمایان است،
تاثیر بدی رو ظاهر و زیبایی آشپزخانه خواهد گذاشت.


اگر موقعیت دودکش طوری است که نمی‌توانید تمام دودکش را با کابینت بپوشانید، بهتر است هزینه بیخودی نکرده و هود را به همان حالت بدون کابینت استفاده کنید.


اما کار با هودهای بدون دودکش بسیار ساده است. این هودها طبیعتا به خاطر نداشتن دودکش، خیلی راحت داخل یک ست کابینت دو درب جا می‌شوند. در نتیجه ظاهر آشپزخانه کوچک شما مرتب و زیبا دیده خواهد شد.