شاید از نظر خیلی از افراد رنگ طوسی (توسی) یا همان خاکستری خسته کننده ترین رنگ در طراحی  دکوراسیون داخلی منزل به نظر برسد. اما این رنگ می تواند بسیار شیک و خاص باشد. علاوه بر این اگر شما به دنبال دکوراسیونی خاص و شیک برای آثار هنری و وسایل دکوراتیو خود هستید. نیازمند رنگ های خنثی  نظیر توسی هستید. احتمالا در پایان این مقاله حتی کسانی که رنگ طوسی (توسی) را دوست ندارند خواهند پذیرفت قانع  که تم طوسی یا خاکستری را در طراحی داخلی خانه خود امتحان کنند. پس با ما همراه باشید…

 بیشترین نکته ای که  در مورد رنگ خاکستری در بین افراد بیشتر دیده می شود. این است که خاکستری یا طوسی به عنوان یک رنگ خنثی اخیراً در خانه ها و محیط های کاری محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. از نگاه برخی، این رنگ هنوز یک انتخاب غیر متعارف به عنوان رنگ غالب در طراحی و دکوراتیو است.

اما این تغییر به سرعت در حال انجام است و این رنگ طرفداران  زیادی را به خود جلب کرده است. با این تغییرات  تصمیم به آماده کردن مقاله ای مفصل از تم طوسی (توسی) در طراحی دکوراسیون داخلی خانه گرفتیم تا شما را با این رنگ و دکوراسیون طوسی (توسی) بیشتر آشنا کنیم.

رنگ طوسی1

این مطلب را نیز از دست ندهید:دکوپاژ، رنگ آمیزی و تنظیم روشنایی راهی برای یک تغییر اساسی

خانه ای شاد با رنگ طوسی ممکن است؟

با استفاده از رنگ خاکستری در طراحی داخلی هم می توان خانه ای شاد و دلنشین داشت‌. به شرط اینکه از رنگ سفید و پالت مناسب با این رنگ و خانواده این رنگ استفاده کنید. طوسی (توسی) با رنگ های شاد نظیر زرد، سبز و… بسیار زیباتر می شود. ترفند استفاده از رنگ طوسی (توسی) انتخاب یک پالت مناسب رنگ در کنار آن است. خاکستری با عناصر گرم مانند چوب، یا رنگ های گرم و سرد و جسورانه مانند قرمز، نارنجی، زرد، سبز، صورتی، آبی ارتباط فوق العاده نزدیکی برقرار می کند و تشکیل یک ست زیبا را می دهد.

رنگ طوسی2

ترکیب رنگ طوسی و آبی 

ترکیب طوسی و آبی یک رنگ سرد ایجاد می کند و می تواند آرامش بخش باشد. در طراحی دکوراسیون  یک سالن پذیرایی با دیوارهای خاکستری روشن، فرش سفید و مبلمان مشکی می توان از کوسن های کرم رنگ استفاده کرد و المان های کوچکی با رنگهای گرم داشته باشید.

در دکوراسیون با تم طوسی نورها را به طوسی بتابانید تا از میزان کسل کنندگی و بی روحی آن کاسته شود وبا هر کدام از طیف های رنگ آبی (فیروزه ای، آبی ارغوانی، آبی درباری، آبی کلاسیک) که ترکیب شود تاثیر خیره کننده و سحر انگیزی بر بیننده خواهد گذاشت

رنگ طوسی3

ترکیب طوسی و زرد:

یکی از پرطرفدارترین رنگ ها برای ترکیب با  طوسی رنگ های گرم از جمله رنگ زرد است. زرد مظهر شادابی و نشاط هست، ترکیب زرد فسفری نیز یکی از خاص ترین  مکمل ها را در دکوراسیون داخلی شکل داده و در نوع خود بی نظیر است.

اگر از زرد عادی و مرسوم نیز استفاده کنید طوسی تیره انتخابی مناسب خواهد بود. نور زرد نیز جز مکمل هایی است که اگر درست و بجا استفاده شود می توانیم روی آن حساب ویژه ای کنیم.

رنگ طوسی5

ترکیب رنگ طوسی و قرمز:

رنگ قرمز رنگ پر انرژی وهیجان انگیزی است که در کنار  طوسی ترکیب عالی خواهد شد، پیشنهاد می شود از این  ترکیب رنگ در اتاق خواب و آشپزخانه استفاده شود.

به دلیل اینکه آشپزخانه فضایی برای پخت و سرو غذا به شمار می رود و باید اشتها را افزایش دهد، رنگ قرمز بدرستی اینکار را انجام خواهد داد.

ترکیب رنگ طوسی و قرمز ترکیبی مدرن است که مناسب افراد جوان و پرانرژی است، از اصول طراحی دکوراسیون داخلی به جهت افزایش انرژی فضا، اضافه کردن چند اکسسوار قرمز یا کوسن در فضای مورد نظر است.

رنگ طوسی

این مطلب را نیز از دست ندهید:تزیینات دیواری

سبک های مناسب رنگ توسی

طبق گفته اکثر طراحان دکوراسیون داخلی، طوسی یا خاکستری در طراحی داخلی مدرن سبک لافت، مینیمالیسم، اسکاندیناوی و همچنین صنعتی مناسب است. این طوسی (توسی) در طراحی داخلی است که به آشکار شدن خصوصیات این سبک ها کمک می کند، در واقع خاکستری باعث تأکید عناصر دیگر می شود و بر جلوه بیشتر تزئینات کمک می کند.

رنگ طوسی6

امیدواریم مطالعه این مطلب با عنوان رنگ طوسی  در دکوراسیون خانه به شما در انتخاب رنگ مناسب کمک کرده باشد