اگر سراغ خواندن این مطلب  آمده اید، احتمالا قصدخرید کاغذ دیواری برای منزل یا محیط کار خود را دارید.و اطلاعات کافی درباره انواع جنس و بهترین جنس کاغذ دیواری موجود در بازار  را ندارید.

بهترین جنس کاغذ دیواری1

باید بگویم که مطلب درستی را انتخاب کرده اید و ما در  این مقاله قصد داریم.  تا تمامی انواع جنس کاغذ دیواری که شامل:

کاغذ دیواری کاغذی ، پارچه ای،  وینیل، نانوُوِن، فلزی، پلی استری و نانو است را معرفی کنیم.  و تمام خصوصیات آن ها را با هم بررسی کنیم، پس با ما همراه باشید.

بهترین جنس کاغذ دیواری7

این مطلب را از دست ندهید:آشنایی با دکوراسیون داخلی قست اول

بهترین جنس کاغذ دیواری

کاغذ دیواری ها  عموما  از سه قسمت لایه زیرین ، لایه میانی و سطح رویی تشکیل شده است.لایه زیرین کاغذهای دیواری از متریال مختلفی تشکیل شده‌است.  و همین لایه بستری است که در بروز ویژگی‌های متفاوت در کاغذ دیواری به ویژه مقاومت آنها نسبت به عوامل بیرونی نظیر رطوبت  تاثیر گذار هستند.پس بهتر است با انواع کاغذ دیواری  از نظر جنس آشنا شوید.تا بتوانید بهترین جنس کاغذ دیواری را انتخاب کنید.

 

بهترین جنس کاغذ دیواری5

بهترین جنس کاغذ دیواری کاغذی

جنس این نوع کاغذ ازمتریال کاغذ است و به صورت ساده  و طرحدار تولید می شود. دارای طرح ها و رنگ های متنوعی است، قیمت ارزان تری  دارد. اما  دلیل این ارزانی ،طول عمر پایینتر نسبت به انواع دیگر است، طول عمر و دوام ان بین ۱الی ۲سال است.

بهترین جنس کاغذ دیواری8

از دلایل عمر پایین این نوع کاغذ ، می توان به نداشتن لایه حفاظتی بر آن اشاره کرد که باعث می شود،  کاغذ دیواری خط و خش پذیر شود . و چربی روی سطح آن به راحتی قرار می گیرد.

همچنین قابلیت شست و شو ندارد و به راحتی آسیب میبیند.اغلب ضخامت کمی دارند بطوری که براحتی پاره یا آسیب می بینند. پس هنگام جابجایی لوازم منزل باید توجه  نمود تا آسیبی به آ‌نها وارد نشود.

کاغذدیواری پارچه ای

در این نوع کاغذ دیواری ها  جنس لایه اصلی پارچه است . که می تواند در لایه رویی و زیرین  کاغذ دیواری قرار گیرد. این نوع  از کاغذ دیواری ها علاوه بر زیبایی از مقاومت بالایی برخوردار هستند  و عایق صدا می باشند.

بهترین جنس کاغذ دیواری9

کاغذ دیواری وینیل

یکی از انواع  بهترین جنس کاغذ دیواری ها از جنس  وینیل (PVC)  است که جزو مقاوم ترین نوع به شمارمی رود.  و نصب و شستشو آن  راحت است . تقریبا در تمامی فضاها قابل نصب می باشد.این نوع کاغذ از روکش وینیل پوشانده شده است  و برای فضاهای دارای رطوبت و چربی  بسیار کاربردی و مناسب است.

این جنس از کاغذ دیواری برای کارگاه ها و فضاهای خشن مناسب است.

بهترین جنس کاغذ دیواری10

بهترین جنس کاغذ دیواری نانوون

کاغذ دیواری های نانوون از جنس الیاف طبیعی  هستند. این نوع کاغذ دیواری   دارای الیاف سلولزی در لایه زیرین کاغذ  است  که برای افزایش مقاومت  متریالی  به نام اکرلیک به آن می افزایند.

این  نوع کاغذ دیواری به دلیل سهولت نصب  به محبوب ترین نوع تبدیل شده است. دارای قابلیت نصب به صورت چسب به کاغذ دیواری و چسب به دیوار است و همچنین دارای خاصیت عدم نفوذپذیری هوا و آب می باشد.در برابر نور،گرما،رطوبت عایق است.

بهترین جنس کاغذ دیواری11

این نوع کاغذ دیواری ها از نظر جنس دوستدار محیط زیست می باشند. و از مواد سازگار با محیط زیست ساخته شده است و یکی از بهترین جنس کاغذ دیواری را در بازار به خود اختصاص داده است.

کاغذ دیواری فلزی

کاغذ دیواری فلزی از دو لایه تشکیل شده است. لایه زیرین ورقه  فلزی و لایه رویی، ورقه کاغذی می باشد. این کاغذ دیواری نمای براق و برجسته ای دارد و بخاطر بازتابی که دارد، عیوب  دیوار را برجسته تر می کند، درنتیجه  باید دیواری  را که می خواهیم این کاغذ دیواری  روی آن نصب شود ، به خوبی بازسازی و تعمیر شده باشد.

این نوع از کاغذ دیواری ها به علت قیمت  بالا درصد کمی از تولیدات کاغذ دیواری در بازار را به خود اختصاص داده است.

بهترین جنس کاغذ دیواری12

سخن پایانی

با وجود اینکه  محصولاتی نظیر کاغذ دیواری می تواند به آسانی در دکوراسیون  داخلی تغییرات قابل توجهی ایجاد نمایید. کیفیت کاغذ دیواری با توجه به جنس  آن مشخص می گردد. یک کاغذدیواری با بهترین جنس کاغذ مرغوب تا سال های زیادی دوام خود را حفظ می کند. علاوه بر اصول انتخاب طرح و نقش کاغذ دیواری، عامل جنس و متریال استفاده شده  در آن از نکات  بسیار پر اهمیت است.