اشتباهات چیدمان آشپزخانه، آشپزخانه جایی است که ما بیشترین زمان را در خانه در آنجا سپری می کنیم پس اهمیت دادن به نوع چیدمان آشپزخانه بسیار مهم می باشد. داشتن فضای کافی برای انجام کارهایمان از نکات مهمی است که در اینجا برایتان خواهیم گفت.

10 اشتباه رایج برای چیدمان آشپزخانه

اول: استفاده از کابینت های سنگین در ساختمان های ضعیف

 

شما باید از کابینت هایی استفاده نمایید که دیوارتان مقاومت لازم برای وزن کابینت را داشته باشد. بهتر است کابینت را بر روی دیواری که محکم و کاشی شده است نصب نمایید. دیوارهای کچ کاری شده مناسب نصب کابینت نمی باشند.

 

دوم: نداشتن تهویه مناسب

 

استفاده از یک تهویه مناسب می تواند محیط آشپزخانه شما را مطبوع نماید و از پخش شدن بو به نقاط دیگر خانه جلوگیری کند.

سوم: سایز کابینت ها با توجه به سقف

 

یکی از اشتباهات چیدمان آشپزخانه که حتما باید نظر داشته باشید استفاده از کابینت هایی که بلند هستند مناسب سقف های کوتاه نمی باشند زیرا آشپزخانه را نامنظم جلوه می دهند.

 

چهارم: استفاده کاربردی از آشپزخانه

 

هر فردی علاقه دارد که از وسایل زیبایی در آشپزخانه خود داشته باشد ولی قبل از هرچیز شما باید با توجه به فضای موجودی که دارید وسایل را تهیه نمایید. وسایل آشپزخانه علاوه بر زیبا بودن باید کاربردی هم باشند و فضا را الکی اشغال ننمایند. به طور مثال داشتن همزمان تستر و فر می تواند تنها فضا را اشغال کنند.

پنجم: اصول چیدمان آشپزخانه

 

شما باید با توجه به کارایی هر یک از وسایل آشپزخانه آن ها را چیدمان نمایید. وسایلی که بیشترین استفاده از آن ها می شود بهتر از در کابینت های پایینی قرار گیرند. همچینین ادویه جات را در نزدیکی گاز بگذارید. از خوراکی هایی که در پشت آن ها نوشته شده است در جای خشک نگهداری شوند قسمتی از آشپزخانه را که رطوبتی نداشته باشد نگهداری نمایید.

 

ششم: جزیره یا اپن؟

انتخاب یکی از این دو با توجه به فضا و نوع دکوراسیون آشپزخانه می باشد. جزیزه به دلیل قرار گیریش در وسط آشپزخانه مناسب آشپزخانه هایی با فضای بزرگتر می باشد و معمولا به صورت یک کمد برای انبار کردن وسایل آشپزخانه می باشد و از روی آن به عنوان کانتر می توان بهره مند شد. همچنین استفاده از اپن برای آشپزخانه های کوچک گزینه مناسب تری می باشد.

 

هفتم: نبود پریز برق کافی

 

آشپزخانه یکی از قسمت هایی است که بیشترین از بیشترین وسایل برقی برخوردار می باشد. پس قبل از طراحی آشپزخانه به تعداد پریزها و همین طور محل مناسب قرارگیری آن ها توجه داشته باشید.

 

هشتم: استفاده از ماشین لباسشویی در آشپزخانه

یکی از اشتباهات رایجی که اکثر مردم انجام می دهند گذاشتن ماشین لباسشویی در آشپزخانه می باشد. این کار علاوه بر نداشتن ظاهر مناسب در میان وسایل آشپزخانه از نظر بهداشتی نیز درست نمی باشد. پس بهتر است برای ماشین لباسشویی اتاق دیگری را در نظر بگیرید.

 

نهم: وجود نور کافی

 

آشپزخانه قسمتی است که توجه کردن به نور آن بسیار مهم می باشد. به دلیل پخت و پز غذا شما باید دید کافی نسبت به محیط و کاری که می خواهید انجام دهید داشته باشید. همچنین به دلیل استفاده از وسایلی مانند چاقو برای اینکه بتوانید نکات ایمنی را رعایت کنید ابتدا باید دید مناسب نسبت به آن داشته باشید.

استفاده از نور طبیعی در آشپزخانه باعث می شود در شما حس تازگی و زیبایی ایجاد شود پس از آن غافل نشوید.

 

دهم: نداشتن هارمونی مناسب

قبل از اینکه طراحی آشپزخانه را شروع نمایید باید به این موضوع توجه کنید. توجه داشتن به مدل و سبک خانه تان، مدرن و یا کلاسیک بودن اجزای خانه، ترکیب رنگ های روشن و یا تیره توجه داشتن به تمامی این ها باعث می شود که شما آشپزخانه ای مناسب را طراحی نمایید.

علاوه بر داشتن هارمونی میان آشپزخانه و وسایل منزلتان شما باید به هارمونی میان اجزای خود آشپزخانه هم توجه بسیاری کنید. برای انتخاب کابینت ها و رنگشان باید به کاشی و سرامیک به کار برده شده در آشپزخانه توجه نمایید.

صحبت پایانی

 

در اینجا ما 10 نکته بسیار مهم اشتباهات چیدمان آشپزخانه را برایتان بیان کردیم. البته این نکات تنها بخشی از نکاتی بود که در اینجا برای شما ذکر گردید. طراحی و دکوراسیونی مناسب آشپزخانه می باشد که در عین زیبایی و هماهنگیش با دکوراسیون منزل برای شما کارآمد باشد. و بتواند نیازهای شما را برطرف سازد نه اینکه برایتان ایجاد معضل نماید.