شانس با گیاه کراسولا، گیاه کراسولا آواتا بومی استان های کوازولو ناتال و کیپ شرقی آفریقای جنوبی و موزامیک می باشد. یک گیاه آپارتمانی است که به آن گیاه یشمی نیز می گویند. کراسولا گیاهی سبزی است که مناسب آپارتمان ها می باشد.سرعت این گیاه کم می باشد این گ یاه می تواند بین 90 تا 180 سانتی متر قد بکشد. برگ های گیاه کراسولا بیضوی، گوشتی، براق و سبز می باشد. ساقه ی این گیاه مانند تنه های درخت و ضخیم است.

 

دلیل خرید این گل آپارتمانی چیست؟

 

کراسولا آواتا جزو گیاهان مقاوم می باشد به همین دلیل مناسب آپارتمان می باشد. نگهداری از این گیاه آسان است. علاوه بر زیبایی چشم نوازی که دارد گیاه انرژی زا و مطبوعی می باشد. دلیل اینکه به شانس با  گیاه کراسولا می گویند این می باشد که در فنکشویی به گیاه جذب کننده ثروت معروف است. این گیاه می تواند هدیه مناسبی برای کسی که شغل جدیدی را شروع کرده باشد.

انواع گیاه کراسولا

 

بیش از صدها نوع از این گیاه وجود دارد که ظاهرشان شبیه به هم می باشد ولی در جزئیات با یکدیگر فرق دارند مثل رنگ برگها یا فرم برگ هایشان، مثلا ممکن است در جای این گیاه را برگ های سبز دیده باشید و در جای دیگر با برگ های قرمز ببینید این تغییر رنگ با توجه به محیطی که گیاه یشم قرار دارد تغییر می کند. مثلا اگر گیاه یشم که برگ های سبز دارد در مقابل نور زیاد آفتاب قرار بگیرد رنگش رو به قرمزی تغییر پیدا می کند.

 

مکان مناسب گیاه کراسولا

 

استفاده از گیاه کراسولا آواتا پشت پنجره‌های جنوبی آپارتمان‌ برای نگهداری و رشد بهتر آن یک گزینه‌ی مناسب باشد و به زیبایی محیط اطراف شما نیز فزونی می‌بخشد.

چیدمان گل کراسولا

 

مکانی برای گیاه کراسولا مناسب می باشد که دما و نور کافی این گل را تامین نماید. گل گراسولا به دلیل برگ های سبز و براق زیبایی و جلوه خاصی دارد پس آن را در جایی قرار دهید که پشت زمینه آن از رنگ ساده و متضاد دارا باشد تا از جلوه گل کراسولا نکاهد. گیاهانی که قد کوتاه می باشند بهتر است در سطح بالایی از زمین قرار بگیرند. مانند کمد و یا در کنار پنجره و…

 

شرایط صحیح نگهداری از گل کراسولا

 

هر گیاه و گلی از یک سری نکات برای نگهداری برخوردار می باشد. گل کراسولا نیز از شرایط نگهداری مختص به خود برخوردار است که به تک تک آن ها می پردازیم:

 

آبیاری

 

اجازه ندهید خاک گل کراسولا خشک شود و یا بیش از اندازه آن را آبیاری نکنید این کار باعث پوسیدگی ریشه می شود.

دما

 

دمای مناسب گل کراسولا 18 تا 24 درجه سانتی گراد در روز می باشد و در شب 10 تا 13 درجه سانتی گراد است. این گیاه اگر در دمای بالاتری قرار گیرد بهتر رشد خواهد کرد پس سعی کنید در جایی قرار دهید که بیشتر از نور خورشید تغذیه کند.

 

نور

 

این گیاه برای رشد مناسب به آفتاب کامل نیاز دارند. اگر آفتاب کامل دریافت نکند، ممکن است کندتر رشد کند.

رطوبت

 

رطوبت بالا برای گیاه مضر است اگر رطوبت خانه شما زیاد است گیاه را در کنار تهویه هوا یا وسایل گرمایشی قرار دهید. همچنین باید به گردش هوای محیط نگهداری گیاه کراسولا توجه نمایید.

 

خاک

 

خاک باید دارای پی اچ  خنثی تا کمی اسیدی باشد و به خوبی زهکشی شود تا از تجمع رطوبت بیش از حد جلوگیری شود که منجر به رشد قارچ می‌شود.در صورتی که از خاک چند منظوره استفاده می‌کنید، مقداری پرلیت به آن اضافه کنید تا به عمل زهکشی کمک کند. علاوه بر این، می‌توانید گیاه خود را در گلدان سفالی قرار دهید تا رطوبت اضافی از خاک خارج شود. برای مراقبت درست از گیاه، تقریباً هر شش ماه یکبار آن را کوددهی کنید. برای این ‌منظور، از کودهای محلول در آب استفاده کنید.

 

تکثیر گل کراسولا

 

تکثیر گیاه کراسولا آسان است و می‌توانید گیاه جدید را به راحتی از یک برگ یا برش از گیاه مادر تکثیر کنید و به شما این فرصت را می‌دهد که مجموعه خود را به راحتی افزایش دهید. بهترین زمان برای تکثیر این گیاه فصل تابستان است، زمانی که به احتمال زیاد نور و رطوبت کافی را دریافت می‌کند.

 

کلام آخر

 

شما می توانید با توجه به نکات گفته شده در این مقاله با خیال راحت این گل زیبا را خریداری نمایید زیرا با نکاتی که به شما گفته شد می توانید به خوبی از گل کراسولا آواتا مراقبت نمایید. شانس با گیاه کراسولا را جهت فنکشویی در خانه هایتان خریداری نمایید.