طراحی نمونه های نمایشگاهی: داشتن غرفه در نمایشگاه های تجاری فرصتی است برای نمایش شرکت شما و جذب تعداد زیادی مشتری است. به همین منظور توجه داشتن به طراحی غرفه نمایشگاهی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

برای داشتن غرفه ای مطلوب که بتواند مخاطب را سمت آن جلب نمایید باید 5 ماه قبل از برگزاری نمایشگاه برنامه ریزی های لازم را انجام دهید.

 

هدف از داشتن غرفه در نمایشگاه

 

ارائه محصولات جدید

معرفی برندهای تجاری

به دست آوردن اعتبار و شهرت

جمع آوری نقدینگی

القای اندیشه ای جدید در مصرف کننده

گردآوری محصول، تولید کننده و مصرف کننده در یکجا

 

نکاتی جهت طراحی نمونه های نمایشگاهی

 

مکان

 

بازدید کنندگان بیشتر در راهروهای اصلی و یا مرکز نمایشگاه تجمع می کنند. تا جای ممکن از داشتن غرفه در گوشه های نمایشگاه خودداری کنید. نمایشگاه ممکن است به مضامین مختلفی تفکیک شده باشد شما باید با توجه به موضوع و مفهوم شرکت خود جایگاه درست را انتخاب نمایید.

اگر انتخابی دارید، همیشه جایگاه خود را در سمت راست مسیر پیاده روی بازدید کننده قرار دهید. زیرا اکثر افراد به طور خودکار به سمت راست انحراف پیدا می کنند. اما حتی اگر جایگاه شما در موقعیت دیگری قرار داشته باشد، باز هم می توانید با یک استراتژی درست مورد توجه قرار گیرید.

استفاده از مواد باکیفیت

 

برای این کار از طراحان حرفه ای در این زمینه استفاده کنید و هرگز خودتان برای ساخت غرفه اقدام ننمایید. غرفه شما مانند یک کارت ویزیت می باشد. به گونه ای باید طراحی شود که کاملا شرکت شما را به مخاطب نشان دهد. استفاده از مواد با کیفیت بالا ظاهر حرفه ای شما را تضمین خواهد کرد.

 

اندازه غرفه

 

منظور از اندازه غرفه بزرگی غرفه نمی باشد. اگر غرفه به اندازه ای بزرگ باشد که شما نتوانید آن را پر نمایید برای مخاطب حوصله سربر خواهد بود. همچنین اگر غرفه شما خیلی کوچک باشد به نظر می رسد که شما پول کافی برای فضای مناسب را نداشته اید.

قطعا المان های دیگری وجود دارد که شما بتوانید به بهترین شکل شرکت خود را به نمایش بگذارید و تنها اندازه غرفه ملاک نمی باشد. اما در نظر داشته باشید که همیشه در این گونه مواقع نگاهی به رقیب خود بندازید داشتن غرفه ای کوچکتر از غرفه رقیب زیاد جالب به نظر نخواهد رسید.

مشتری مداری با توجه به طراحی غرفه

 

مفهوم غرفه شما باید بر اساس آنچه برای نمایشگاه تجاری در نظر گرفته اید باشد. غرفه شما باید در نگاه اول برای بازدیدکنندگان واضح و مشخص باشد و با دیدن آن متوجه زمینه کاری شما شوند. بنابراین محصولات و خدمات باید بلافاصله قابل مشاهده باشند. برای تبلیغ پیام خود، شعار یا محصول خود را در طراحی غرفه نمایشگاه ادغام کنید. همیشه به خاطر داشته باشید که مخاطب مورد نظرتان چه کسانی هستند.

طراحی با متناسب با شرکت باشد. آرم های تجاری باید در کانون توجه قرار گیرند.

رنگ های مناسب غرفه

 

از رنگ های منحصر به فرد شرکت در طراحی ، اطمینان حاصل کنید که جایگاه شما چشم نواز است و به بازدیدکنندگان نمایشگاه اجازه می دهد فوراً شرکت شما را تشخیص دهند.

 

ایجاد فضا با استفاده از دیوار

 

دیوارها و پیشخوان ها ساختار اصلی غرفه را ایجاد می کنند. با استفاده از ویژگیهای کاربردی آن، دید ناظرین را در فضا بگسترانید.

روشنایی

 

نورپردازی یکی از چشم نوازترین ایده ها برای به نمایش گذاشتن غرفه شما خواهد بود. برای به نمایش گذاشتن محصول خود می توانید نور را روی آن متمرکز نمایید. از نور کمتر و ملایم تر در قسمت های نشیمن می توانید استفاده کنید.

تزئین غرفه و تاثیر آن

 

در زمان برپایی غرفه از تزئین هایی مانند گلدان بزرگ پر از گل های سرسبز را فراموش نکنید. از بنرها و علائم غلتکی مطابق با طرح کلی خود استفاده کنید تا مورد توجه قرار بگیرید. همچنین ، پرچم ها بیشتر به چشم شما می آیند.

ایجاد حس راحتی برای بازدیدکنندگان

 

کفپوش های مناسب می تواند شما را در این زمینه یاری نمایند. بازدیدکنندگان ساعت ها به بازدید از نمایشگاه پرداخته اند در نتیجه ایستادن در جایی که کفپوش آن سفت باشد حس خوبی به آنها خواهد داد. این حس خوب باعث می شود بیشتر در غرفه شما بمانند. همچنین کفپوش باید با توجه به طرح کلی غرفه انتخاب شود.

 

سخن آخر

 

امیدوارم توانسته باشیم با نکات ذکر شده در این مقاله شما را برای داشتن غرفه ای حرفه ای و تاثیرگذار راهنمایی کرده باشیم.