تاریخچه کالای خواب

 

انواع کالای خواب تاریخچه اش چیزی حدود 3400 سال قبل از میلاد بوده که فراعنه مصر بسترهای خود را از سطح زمین بلندتر می کردند. در مصر ملحفه را نماد روشنایی و پاکی و نماد شادی می دانستند، در تشک های امپراتوری روم از پشم، پر و کاه استفاده می شد. و در ژاپن تشک ها از پنبه ساخته می شوند. در دوره رنسانس، تشک ها را با پر و نی پر می کردند و سپس با ابریشم، مخمل یا ساتن آنها را می پوشاندند. در قرن هجدهم، اروپایی ها شروع به استفاده از فریم تخت چدنی و تشک های پنبه ای کردند. حال امروزه شاهد انواع سرویس خواب در خانه ها هستیم.

 

نکات لازم جهت خرید انواع کالای خواب

 

می گویند یک روز خوب از شب قبل شروع می شود. قرص های خواب آور چیزهایی هستند که یک سوم عمرتان از آنها استفاده می کنید. اتفاقات مختلف در طول روز، خوب یا بد، احساس خوب یا بد، در نهایت منجر به خواب بهتر می شود. هنگامی که خواب خوبی را روی یک تشک و بالش نرم تجربه می کنید، می‌تواند جایگزین استرس و تنشی شود که در طول روز تجربه کرده اید. خواب خوب یکی از مهم ترین عوامل در ارتباط ذهن با سلامتی است.
مطمئنا کاربرد اصلی روتختی برای خواب راحت، سرد یا گرم است، اما برای خانم های خانه دار دکوراسیون و طراحی سرویس خواب بسیار مهم است. این گزینه باید شبیه دکوراسیون اتاق باشد. انواع مختلفی از مبلمان خواب مانند تخت، پتو، ملحفه، بالش، تشک و لحاف وجود دارد. که هر کدام از آن ها در نوع خود به دسته بندی های مختلفی تقسیم بندی می شوند.

انواع کالای خواب

انواع کالای خواب شامل چه مواردی می شود؟

 

انواع کالای خواب مجموعه ای از محصولات و پارچه هایی هستند که هنگام خواب با شما همراه می شوند. این محصولات به بخش های جداگانه تقسیم می شوند که هر کدام می توانند برای ما مفید باشند و در هنگام خرید لوازم خواب باید به آنها توجه کنید.

 

روتختی

 

انواع سرویس خواب بسیار عالی هستند زیرا هر روز طرح فعلی و بهتر جایگزین طرح قبلی می شود. سرویس خواب شامل روبالشی، ملحفه، کوسن و لحاف می باشد. همانطور که گفته شد اولین قدم در انتخاب روتختی رنگ و طرحی است که می تواند به اتاقتان جان ببخشد.

استفاده از ملحفه های روتختی در بسیاری از محصولات خواب باعث محافظت بیشتر می شود  از ملحفه های استفاده شده در طول روز مراقبت کنید.

انواع کالای خواب

بالشت ها

 

بالش باید برای شما مناسب باشد زیرا سر و گردن روی آنها قرار دارد. برخی باید روی بالش نرم و برخی دیگر روی بالش سفت بخوانند. نکته مهم این است که وقتی با بالشی متفاوت از بالش خود می خوابید، هنگام بیدار شدن از خواب متوجه تفاوت خواب خود خواهید شد. اغلب سردرد و گردن درد در هنگام خواب می تواند به دلیل انتخاب اشتباه بالش باشد.

انواع کالای خواب

کوسن

 

تشک موجود در محصول خواب از نظر شکل و فرم شبیه بالش است و می توان آن را با پشم یا پلی استر پر کرد. کوسن ها اغلب برای تزئین خانه ها و اتاق ها استفاده می شوند. همچنین می‌توانید روکش کوسن را متناسب با سلیقه خود انتخاب کنید.

انواع کالای خواب

لحاف

 

لحاف یکی از کاربردی ترین اجزای کالای خواب به شمار می آید شما در تمام طول سال از آنها استفاده می کنید. پس باید نسبت به انتخاب خود حساسیت بیشتری نشان دهید. توجه به جنس و کیفیت پارچه یکی از اصولی است که باید رعایت کنید.

 

انواع کالای خواب

تشک

 

تشک برای انواع کالای خواب قسمت اصلی سرویس خواب می باشد. نرمی، دوام، مواد و مدل از جمله عواملی هستند که باید در نظر گرفته شوند. تشک ها انواع مختلفی دارند که می تواند تشک فنری، تشک اسفنجی، تشک بادی، تشک آبی و تشک لاتکس باشد.

انواع کالای خواب

ملحفه

 

قسمت مهمی است که به آن روتختی، پتو، ملحفه و غیره می گویند. ویژگی مهم آن نرمی و لطافت است. از آنجایی که ملحفه ها بسیار متنوع هستند، نباید کیفیت و رنگ خود را هنگام شستن از دست بدهند.

انواع کالای خواب

کلام پایانی

 

انتخاب یک محصول خواب مناسب ارتباط مستقیمی با داشتن یک روز کامل از زندگی و سلامتی برای شما دارد. زیرا اگر در انتخاب محصول خواب مناسب دقت نکنید. در طول روز نمی توانید به درستی بخوابید. این باعث بی خوابی و بدن درد در طول روز می شود. بنابراین، بهتر است محصول خواب مناسب را انتخاب کنید. در عین حال بر زیبایی و کیفیت این محصول کاربردی تاکید شده است.