شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که دوست دارید تعطیلات خود را در ساحل یکی از دریا های نزدیک به خودتان بگذرانید. و در یک ویلا با دکوراسیون سبک ساحلی به آرامش برسید.

بارها و بارها شنیده ایم که برای آرامش ذهن و فرار از خستگی ها شدیدا نیاز داریم. تا در کنار ساحل قدم بزنیم. و به افقی که در دریا تمامی ندارد ،خیره شویم.
این اصلاً عجیب نیست. که شما خواسته یا ناخواسته به سمت ساحل کشیده می شوید. و در آنجا به جستجوی آرامش هستید. چون دانشمندان ثابت کرده اند که بشر در ساحل کنار دریا می تواند. خستگی های خود را کنار بگذارد و به روح خود آرامش هدیه کند.

دکوراسیون سبک ساحلی1

جالب است بدانید که مردمی که در کنار ساحل ها زندگی می کنند به مراتب از نظر جسمی و روحی حالشان بهتر است. پس بی دلیل نیست که جزایر هاوایی شش سال متوالی مردم اش شادترین مردم دنیا بودند با دانستن این نکته خالی از لطف نیست که در قرن هجدهم بیمارستانها را رو به دریا می ساختند. چون می دانستند دریا چقدر می تواند حال و هوای مغز انسان را تغییر دهد.

دکوراسیون سبک ساحلی2

اما شاید مدت طولانی نتوانیم خودمان را به نزدیکترین ساحل برسانیم. و شاید بخواهیم این آرامشی که در ساحل تجربه می کنیم را هرچند با کیفیت کمتر اما بیشتر تجربه کنیم.

در این مقاله می‌خواهیم در رابطه با دکوراسیون سبک ساحلی منزل با شما صحبت کنیم تا بتوانید آرامش بیشتری را به روح خود هدیه کنید. پس با ما همراه باشید.

دکوراسیون سبک ساحلی منزل

با الهام از طبیعت ساحل و دریا آرامش و احساس خوب را به ساکنان آن خانه هدیه می کند این مدل دکوراسیون علاوه بر خانه‌های واقع ویلاهای ساحلی در برخی از خانه های مدرن شهری نیز قابل پیاده سازی است و بسیاری از مردم دنیا این سبک دکوراسیون را دوست دارند و یکی از پرطرفدارترین سبک دکوراسیون داخلی است.
البته لازم به ذکر است که بگوییم این مدل دکوراسیون انواع مختلفی دارد که در این مطلب سعی داریم توضیحات لازم را بدهیم و راجع به شان صحبت کنیم.

دکوراسیون سبک ساحلی3

سبک دکوراسیون ساحلی چیست؟

خیلی سخت نیست که از نام این سبک به این پی ببریم که در سبک دکوراسیون ساحلی از ویژگی ها و عناصری که در ساحل و دریا وجود دارند ، برای چیدمان و طراحی خانه استفاده می شود تا در حال و هوای داخل خانه آرامش بیشتری جریان پیدا کند.
بخصوص برای افرادی که عاشق قدم زدن روی شن های گرم ساحل و شنیدن صدای امواج دریا هستند،این سبک دکوراسیون فوق العاده دلنشین و جذاب است.
این سبک انواع مختلفی دارد که ما پرطرفدار ترین آن را برایتان بررسی می کنیم.

دکوراسیون سبک ساحلی5

انواع سبک دکوراسیون ساحلی

همانطور که گفتیم سبک دکوراسیون ساحلی دارای انواع مختلفی است اما در همه ی آن ها یک سری چیزها مشترک است،
مانند رنگ های دلنشین اقیانوسی،رنگ سفید،ترکیبی از پارچه ها و مواد طبیعی و نور فراوان در فضای داخلی خانه.

دکوراسیون سبک ساحلی6

سبک دکوراسیون ساحلی آمریکایی

معروف ترین سبک دکوراسیون های ساحلی در بحث راحتی و آرامش در فضای داخلی.
در حال حاضر یکی از پر طرفدار ترین دکوراسیون در آمریکا همین سبک است.
یکی دیگر از ویژگی های بارز این سبک استفاده ی فراوان از نور طبیعی در فضا و استفاده از رنگ سفید با طیف گرم و بهره گیری از مبلمان راحتی و دکوری های دریایی می باشد.

دکوراسیون سبک ساحلی6

سبک دکوراسیون ساحلی جزایر استوایی

اعتقادات و رسم و رسوم مردم جزایر اقیانوس آرام و قرار هاوایی در این سبک نمایانگر است
که در طراحی دکوراسیون خانه، از طرح و نقش های مناطق استوایی، عناصر طبیعی، چوب درخت ساج و دکوری های دریایی و بومی استفاده می کنند.

این مطلب را نیز از دست ندهید:معماری کلونیال،خانه هایی مناسب زندگی عیال واری و پرچمعیت !!!

دکوراسیون سبک ساحلی7

 دکوراسیون ساحلی مدیترانه ای

سبکی است که چندین سال است در خانه های ساحلی کشور هایی مثل یونان،ایتالیا و اسپانیا استفاده می شود و از ویژگی های اصلی آن استفاده از چوب های مستحکم،فلز و آهن سیاه،رنگ های روشن دکوریجات و لوازم حکاکی شده در محیط خانه می باشد.

دکوراسیون سبک ساحلی8

نکات طلایی

رنگ های خنثی و اقیانوسی مناسب دکوراسیون های ساحلی

در بخش های قبل گفتیم که رسالت این سبک دکوراسیون ایجاد آرامش بیشتر است. و یکی از راحت ترین و بهترین راه ها برای ایجاد آرامش انتخاب رنگ های خنثی است. و خوب است که بدانید بهترین گزینه برای این سبک رنگ سفید است اما برای اینکه زیادی فضا سرد و خشک نشود از رنگ های خنثی دیگری چون خاکستری و قهوه ای در کنار آن کمک می گیریم.

دکوراسیون سبک ساحلی8

نقش مهم نور طبیعی

هیچ وقت فراموش نکنید که هیچ منبع نوری مثل خورشید نمیتواند روشنایی و گرمی لازم را به فضای خانه ببخشد.
برای تامین نور طبیعی از پنجره های و درهای شیشه‌ای کمک بگیرید. و همچنین اگر نیاز به نظم نصب پرده دارید سعی کنید از پرده های با رنگ روشن و نازک استفاده کنید.

مبلمان راحتی

همانطور که بارها گفتیم این سبک ایجاد آرامش و راحتی را در اولویت خود دارد پس برای مبلمان این خانه ها از مبلمان راحتی استفاده کنید . همچنین برای تداعی روح و آرامش طبیعت ساحل و دریا خوب است. این مبلمان از مواد و مصالحی مثل پارچه های طبیعی حصیر و چوب خیزران و … ساخته شده باشند.

طرح ها و نقش های متنوع

برای ایجاد جذابیت های بصری که حال و هوای ساحلی هم پیدا کند. می توانید از فرش های با طرح بافتنی،وسایل چوبی پرداخت نشده و کوزه های سفالی استفاده کنید.

امیدواریم توانسته باشیم شما را با سبک دکوراسیون ساحلی آشنایی کرده باشیم.