یکی از ابزارهایی که در حال حاضر در زمینه نور و روشنایی مورد استفاده قرار می گیرد و پرکاربرد است را می توان چراغ ریلی دانست. این محصول که برای طراحی داخلی بسیار حائز اهمیت است، در انواع مختلفی تولید و به فروش می رسد. این سری از چراغ ها که نیازی به استفاده از سیم های مجزا ندارند امروزه در بسیاری از ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. اگر قصد استفاده از چراغ های ریلی مختلف را دارید و یا اطلاعات بیشتری در این زمینه می خواهید، می توانید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر با این نوع چراغ آشنا شوید.

چراغ ریلی

چرا بهتر است از چراغ های ریلی برای روشنایی استفاده کنیم؟

به طور کلی نورپردازی موضوع مهمی در یک ساختمان است، به خصوص زمانی که ساختمان دارای سقف های بلند باشد و بخواهیم از انواع نورپردازی ریلی استفاده کنیم. با این محصول می توان نوع نور را انتخاب کرد و شدت نور را کم و زیاد کرد و از نورهای مختلفی مانند COB و LED و SMD استفاده کرد.

باید توجه داشته باشیم که طراحی نورپردازی ریلی یکی از بهترین گزینه ها برای طراحی داخلی مدرن است و می توانید از آن استفاده کنید.

چراغ ریلی

کاربرد چراغ ریلی

یکی از نقاط قوتی که برای محصولات نورپردازی مدل ریلی می توان به آن اشاره کرد این است که این محصول در تمامی محیط ها اعم از محیط های شرکتی، مغازه ها و … بسیار موثر است و می توانید در منزل نیز از آن استفاده کنید. به عنوان مثال، نورپردازی پذیرایی، آشپزخانه اپن و میهمانان یک ساختمان مسکونی یکی از مهم ترین قسمت هایی است که هنگام روشن شدن توسط چراغ ریلی از دید و روشنایی بهتری برخوردار است. سالن‌ها و مکان‌های برگزاری کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌ها ممکن است مکان‌های دیگری باشند که در آن از نور ریلی استفاده می شود.

چراغ ریلی

مکان های مناسب برای استفاده از چراغ ریلی

با توجه به اینکه چراغ مسیر قابلیت تنظیم زاویه را دارد و مکان هایی مانند فروشگاه ها و گالری ها بهترین مکان برای مانور دادن این چراغ ها هستند. توصیه می کنیم زمانی که می خواهید نور را تنظیم کنید از این سیستم نیز استفاده کنید.

چراغ ریلی

نور به صورت موضعی می تابد و برای اینکه با جاهای دیگر متفاوت باشد، یعنی در تعدادی از وسایل و المان ها بیشتر خود را نشان می دهد و از طرفی چراغ های مورد استفاده در سیستم ریلی در جهات مختلف می چرخند و بنابراین این مدل برای مکان های خاصی که نیاز به نور خاص دارند استفاده می شود.

به عنوان مثال این مدل به شما این امکان را می دهد که محصول یا پنل جداگانه ای را با رنگی خاص در گالری ها به نمایش بگذارید و همچنین بازدیدکننده را به سمت هدف خاصی هدایت کنید. یکی دیگر از ویژگی هایی که این سیستم بسیار بسیار خوب انجام می دهد، توانایی حرکت نور در مسیر است.

چراغ ریلی

زمان استفاده از چراغ ریلی

از این نوع چراغ زمانی استفاده می شود که بخواهیم فضای خالی برای نورپردازی سقف داشته باشیم و قسمت های مختلف اتاق را نورپردازی کنیم. به عنوان مثال در آشپزخانه و محل کار، اگر برای روشن کردن نقاط مختلف به نور نیاز داریم، نور ریلی بهترین گزینه برای ما است. در حال حاضر صنعت روشنایی لامپ های متنوعی دارد که هر کدام عملکردهای متفاوتی را انجام می دهند. اگر می خواهید خودتان این کار را انجام دهید؛ لامپ و مدل مناسب را انتخاب کنید. پیشنهاد ما این است که قبل از خرید ، تحقیق و آزمایش خود را انجام دهید. اول از همه و مهمتر از تحقیق و بررسی لامپ، تحقیق و بررسی محل نصب چراغ است. در صنعت روشنایی تعداد بی پایانی از مدل های مختلف روشنایی وجود دارد و شما تعداد بی پایانی انتخاب دارید، اما نورپردازی باید با فضای شما مطابقت داشته باشد.

چراغ ریلی

سخن آخر

 

چراغ ریلی را می توان در هر جایی که فکرش را نمی کنید استفاده کنید. ویژگی خاص این چراغ باعث محبوبیت بیشتر آن شده. شما می توانید به راحتی آن را در هر قسمتی که مدنظرتان است نصب نمایید. باید این نکته را در نظر داشته باشید که اگر نور خوب نباشد، چشم ها تحریک می شود. فرد سردرد می گیرد، هزینه و انرژی که مصرف کرده اید و پرداخته اید از بین می رود. پس از انتخاب چراغ ریلی و استفاده از آن قبل از هرچیز مطمئن شوید.