وقتی کلمه پرده های چاپی را می شنوید، احتمالاً به فکر پرده هایی می افتید که می توانند در رنگ های مختلف چاپ شوند. پرده های چاپ شده امروزه بسیار محبوب هستند. تکنیک های چاپ روی صفحه آن چیزی نیست که چند سال پیش بود. با معرفی تکنولوژی جدید در زمینه دکوراسیون داخلی، پرده های مدرن مانند پرده های زبرا جایگزین پارچه های سنتی شده اند. در واقع، ظاهر و چاپ پرده های مدرن با کمک تکنیک های چاپ برای خلق یک اثر هنری به وجود آمد. یکی از مزایای چاپ روی پرده زبرا این است که کل فضای داخلی با این موارد تغییر می کند.

پرده زبرا
پرده زبرا چیست؟

این پرده های زیبا و شیک همانند پرده های پارچه ای در دکوراسیون کلاسیک و سنتی کارایی دارد. در واقع کارکرد اصلی پرده در خانه های ایرانی پوشاندن پنجره ها از بیرون و داخل خانه های شخصی است.
پوشاندن پنجره ها با پرده های ضخیم، فضای داخلی را تاریک و خسته کننده می کند. برای خلاص شدن از شر این دکور قدیمی و خسته کننده، پرده های زبرا را انتخاب کنید. اندازه و کوچکی پنجره تاثیری بر تولید پرده های زبرا ندارد. برخی از ویژگی های اینگونه پرده ها عبارتند از:

 

طراحی مدرنی
توانایی ایجاد پرده های سفارشی، بر خلاف پرده های آماده
قابلیت روشنایی روز و شب
امکان چاپ تصاویر
ارزان و مقرون به صرفه است
طرح ها و رنگ های متنوع
ماندگاری و عمر طولانی

پرده زبرا

مزایای چاپ روی پرده

مانند سایر پرده های چاپ شده و پانچ، پرده های زبرا نیز در انواع طرح های منحصر به فرد به فروش می رسند. از محبوب ترین ویژگی های پرده های زبرل مدرن قیمت مناسب امکان چاپ عکس روی پرده می باشد. بنابراین مشتری می تواند هر تصویری را جدا از طرح های متنوع و جذاب روی این پرده ها چاپ کند.

پرده زبرا

امروزه با کیفیت بالای چاپ می توان به طرح های فوق العاده جذابی برای پرده های لوکس فکر کرد. نصب پرده زبرا در خانه های شیک، ویلاهای شخصی، هتل های مجلل و حتی موسسات و شرکت ها با علاقه زیادی مواجه شده است.

با این الگوهای چاپ شده روی پارچه پرده، دکوراسیون داخلی تغییر می کند. این امکانی است که در هیچ جای دیگری نخواهید یافت زیرا عکس مورد علاقه شما بر روی پرده ها چاپ شده است.

پرده زبرا

مزایای چاپ بر روی پرده زبرا برای شرکت ها

تکنولوژی چاپ بر روی پرده زبرا باعث شده که طراحی داخلی این شرکت وارد دنیای دیگر شود. با کمک تجهیزات پیشرفته می توان هر طرحی را روی پارچه چاپ کرد. طراح داخلی به دنبال ایده ای تمیز برای شرکت دکوراسیون است. در این میان چاپ لوگوی شرکت بر روی پرده ایده ای خلاقانه و شخصی است. دفتر خود را سفارشی کنید، از کف تا پرده، اتاق را با رنگ های شرکت و لوگوی شرکت شخصی تر کنید.

پرده زبرا
معایب چاپ

ویژگی های خاص این نوع پرده ها تنوع زیادی در زمینه چاپ عکس روی پرده ایجاد کرده است. ثبات رنگ، امکان استفاده از طرح ها و رنگ های متنوع در پارچه پرده و قیمت پایین 3 فاکتور مهم در چاپ پرده زبرا هستند. اما بد نیست قبل از خرید خود را بشناسید. با معایب این نوع چاپ.

چاپ تصاویر روی پرده چالش هایی را به همراه دارد. ابتدا این نوع چاپ روی کاغذ سفید انجام می شود تا طرح صورت به خوبی نمایان شود. از طرفی این تکنیک برای چاپ روی یک طرف پارچه زبرا مناسب است. اگر دو طرف پارچه را با تصویر صورت بپوشانید. تصویر پس زمینه به صورت معکوس یا نیمه معکوس ظاهر می شود . این به دلیل باز و بسته بودن این نوع پرده است.

پرده زبرا

سخن آخر

 

این پرده ها قابل شستشو هستند و رنگ پرده ها و چاپ ها پس از شستشو از بین نمی رود. جنس پارچه پرده زبرا مقاوم در برابر گرد و غبار است و به راحتی کثیف نمی شود. مراقب باشید که پرده های رنگ روشن را لکه دار نکنید.