یکی از بهترین راه‌ها برای کشف فناوری‌ها و طرح‌های جدید در مبلمان و طراحی داخلی، شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی یا مطالعه و آشنایی با جدیدترین محصولاتی است که در آنجا معرفی شده‌اند. با آگاهی از نمایشگاه های سالانه ای که در سراسر جهان برگزار می شود می توان از آخرین تحولات دنیا در صنعت دکوراسیون آگاه شد. در این مقاله به معرفی 7 نمایشگاه طراحی داخلی و مبلمان در سال 2019 می پردازیم.

 

7 نمایشگاه طراحی داخلی و مبلمان

 

نمایشگاه مبلمان CIFF شانگهای

چهل و چهارمین نمایشگاه بین المللی مبلمان در شانگهای چین برگزار شد. این نمایشگاه سالانه بیش از 1500 برند را در شهریور ماه گرد هم می آورد و حداقل 15000  بازدیدکننده دارد که بر اساس تعداد فضاهای نمایشگاهی در زمینه دکوراسیون فعالیت می کنند.

در این نمایشگاه جدیدترین مدل های لوازم خانگی، مبلمان خانگی، مبلمان اداری، مبلمان لوکس، مبل و تخت هتلی، شیرآلات خانگی و … برای همه قابل خریداری است. هدف از برگزاری این نمایشگاه، معرفی برندهای موفق و نوآور چینی و ایجاد رقابت در بازار چین است. البته بخش قابل توجهی از برندهای جهانی نیز در این نمایشگاه مورد نقد و بررسی قرار می گیرند.

نمایشگاه طراحی داخلی و مبلمان

Maison & Stuff Paris در پاریس

این نمایشگاه هر ساله در تاریخ 10 الی 15 شهریور در پاریس فرانسه برگزار می شود. نمایشگاه پاریس یکی از بزرگترین نمایشگاه های دکوراسیون داخلی، هدایا و محصولات تزئینی است که بیش از سه هزار برند و شرکت مختلف را در خود جای داده است.

این نمایشگاه هر ساله حدود 600 برند جدید را به جهان معرفی می کند و حدود نود هزار بازدید کننده دارد. بر اساس آمار منتشر شده در وب سایت اکسپو، حدود 48 درصد از بازدیدکنندگان در طول نمایشگاه از غرفه ها خرید می کنند و تا 6 ماه پس از بازدید از نمایشگاه، درصد بیشتری از برندهای حاضر در نمایشگاه خرید می کنند.

نمایشگاه طراحی داخلی و مبلمان

نمایشگاه طراحی داخلی جردن

دوازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی تجهیزات ساختمانی و دکوراسیون داخلی در شهریور ماه 1398 در اردن برگزار شد و بیش از 100 برند بین المللی از کشورهای هند، فلسطین، مصر، پرتغال، امارات، عربستان سعودی، اردن، چین و ترکیه در این نمایشگاه حضور داشتند. بیشتر نمایشگاه شرکت کنندگانی از حوزه های تجهیزات ساختمانی، دکوراسیون داخلی، مبلمان، صنایع چوب و خانه های بوم گردی داشت.

نمایشگاه طراحی داخلی و مبلمان

نمایشگاه طراحی داخلی Homedec + IPEX مالزی

از سال 2003، HomeDec  در مالزی مورد استقبال گرم تولیدکنندگان جدید در صنعت دکوراسیون داخلی بوده است. شاخه اصلی این نمایشگاه لوازم خانگی و مبلمان است و گروه هدف مشتریان عادی شهرهای آسیایی است. یکی از نکات جالب این نمایشگاه تئوری و توصیف دکوراسیون داخلی است که برای بازدیدکنندگان بسیار جذاب و مفید است.

 

نمایش مبلمان راحتی شیکاگو

برای چهار دهه، نمایشگاه مبلمان شیکاگو، نمایشگاه شاخص سال در حوزه خود بوده است. در این نمایشگاه که 350000 متر مربع مساحت دارد، 250 تولید کننده گرد هم می آیند تا جدیدترین مبلمان اداری، خانگی و فضای باز را ارائه دهند. در این نمایشگاه از جدیدترین مدل های دستگاه باربیکیو تا مبلمان راحتی دیده می شود.

نمایشگاه طراحی داخلی و مبلمان

نمایشگاه طراحی 100% لندن

نمایشگاه طراحی صد در صد با ربع قرن تجربه محل ملاقات بزرگان صنعت دکوراسیون داخلی است. این نمایشگاه که از 18 سپتامبر آغاز می شود و تا 21 سپتامبر ادامه دارد. یکی از بزرگترین نمایشگاه های دکوراسیون داخلی در جهان است. هر آنچه که مربوط به دکوراسیون داخلی است در این نمایشگاه به چشم می خورد. علاوه بر استعدادها و برندهای نوپا که می‌توانند شاهد نام‌های بزرگ و صنعتگران ماهری مانند دیوید راکول و مارسل واندرز باشند. به این ترتیب می‌توان این نمایشگاه را یک مدل طراحی و ساخت در صنعت چوب نامید.

نمایشگاه طراحی داخلی و مبلمان

نمایشگاه مبلمان در بخارست

در این نمایشگاه، برخی از تولیدکنندگان مبلمان این امکان را داشتند که مبل‌هایی بسازند و تمامی مراحل را از ابتدا یعنی از اره کردن و پرداخت چوب تا انتها به نمایش بگذارند تا بازدیدکنندگان با این صنعت بیشتر آشنا شوند. در سال 2019 بیش از 270 برند از سراسر اروپا در این نمایشگاه شرکت کردند که در سال های اخیر حدود چهارده هزار بازدیدکننده را به خود جلب کرده است. این نمایشگاه دارای شش بخش اصلی شامل طراحی کلاسیک، طراحی داخلی سالن، طراحی اتاق انتظار، نورپردازی، تجهیزات طراحی داخلی، مبلمان منزل و تجهیزات صنعت طراحی است.

نمایشگاه طراحی داخلی و مبلمان

سخن آخر

 

ما در این قسمت از مقاله ایده چین سعی کردیم شما را با 7 نمایشگاه بزرگ که در سال 2019 در زمینه طراحی داخلی و مبلمان در دنیا برگزار گردید آشنا کنیم. این دسته از نمایشگاه ها در کشور عزیزمان هر ساله نیز در تاریخ های معینی برگزار می گردد.