پنتون که در سراسر جهان به عنوان رنگ غیر رسمی سال شناخته می شود. روز جمعه رنگ سال 2023 خود را اعلام کرد .سرخانی زنده یا ارغوانی اولین سایه ای است که این شرکت برای رنگ امسال ایجاد کرده است.

رنگ سال 2023

سرخابی زنده در رنگ های متنوعی از قرمز خونی تا بنفش تیره موجود است. اگر می خواهید این رنگ را در چرخه رنگ پیدا کنید، باید جایی بین قرمز و آبی نگاه کنید. اگرچه این سرخابی از طیف رنگ های گرم می آید. اما به طرز عجیبی می توان آن را رنگ سرد نیز نامید.

 

رنگ سال 2023 ارغوانی یا سرخابی زنده

اکنون در بیست و سومین نظرسنجی سالانه رنگ، موسسه پنتون به بررسی روندهایی می‌پردازد که مردم در طول سال‌ها با آن‌ها مواجه شده‌اند. مانند همه‌گیری کووید-19، و اینکه چگونه نگرش‌ها و ارزش‌ها بر آن‌ها تأثیر می‌گذارند.

 

به گفته این سازمان، آنها رنگی را انتخاب کرده اند که به چالش های امروزی پاسخ می دهد. رنگی که می تواند چشم اندازی جدید ایجاد کند. می تواند قدرت را بیان کند اما به صورت قاطع و غیر تهاجمی این کار صورت می گیرد.

رنگ سال 2023

این رنگ شاد برای افراد شادی می آورد و آنها را نسبت به آینده خوشبین تر می کند.

 

این رنگ که قدرت زیادی در تأثیرگذاری بر خلق و خوی افراد دارد. می‌تواند یکی از الهام‌های منتخب طبیعت برای سال 2023 باشد.

رنگ سال 2023

 مدیر اجرایی موسسه پنتون

در مصاحبه با تایم در مورد رنگ سال 2023، لاتریس آیسمن، مدیر اجرایی موسسه پنتون، گفت:

“شجاع است، بی باک است، هیجان انگیز است و خودخواهانه و شاد است”

او اضافه کرد:

“از آنجایی که دنیای مجازی به بخش برجسته ای از زندگی روزمره ما تبدیل خواهد شد. طبیعت اطراف ما یکی از الهام بخش ترین منابع برای انتخاب رنگ سال محسوب می شود. توجه ویژه به رنگ کوشینال (رنگ طبیعی استخراج شده از حشرات) بود.

رنگ سال 2023
Latrice Eisman، مدیر اجرایی مؤسسه  Pantone، اشاره می کند که رنگ سال از حشره کوچکی به نام کوشین یا دانه قرمز مکزیکی الهام گرفته شده است. دانه قرمز مکزیکی حشره ای بومی مناطق گرمسیری آمریکای جنوبی و مرکزی (کشورهایی مانند مکزیک و پرو) است که در کاکتوس زندگی می کند و تمام مراحل زندگی خود را از تخم ریزی تا بلوغ و مرگ در کاکتوس طی می کند. .

رنگ سال 2023

ما این رنگ را به‌عنوان رنگ سال انتخاب کردیم، زیرا احساس می‌کردیم سایه‌ای غیرعادی برای زمانی غیرمعمول است (ما در زمانی غیرعادی زندگی می‌کنیم؛ و تنها چیزی که رایج است غیر متعارف بودن است) چیزی که می تواند دیدگاه جدیدی به ما بدهد.

پنتون معتقد است که Viva Magenta 1750-18 رنگ روز است. رنگی با اشتیاق که زندگی را به هم متصل می کند. سایه ای که مردم را به زندگی جسورانه در زمان حال تشویق می کند.

رنگ سال 2023

پنتون رنگ سال 2023 خود را از طریق مجموعه ای از مشارکت های جامع با شرکت هایی مانند موتورولا، ناسا، لنوو و غیره به اشتراک خواهد گذاشت.

روز شنبه، 3 دسامبر 2023، پنتون با استودیوی هنر و فناوری ARTECHOUSE (مستقر در میامی) برای ارائه نمایشگاهی با تمرکز بر Magentaverse، رنگ سال، به عنوان بخشی از Art Basel Beach Miami 2022  همکاری خواهد کرد. در این رویداد، پنتون پویایی بین هوش مصنوعی و خلاقیت انسان از طریق فضاهای تعاملی، تجربیات بصری، شنیداری و لمسی مربوط به رنگ سال 2023، یعنی Viva Magenta 1750-18 خواهد پرداخت.

رنگ سال 2023

سخن پایانی

 

همانطور که می دانید نام این رنگ به رنگ سرخابی زنده یا ارغوانی برای جشن ها دلالت دارد. رنگی شاد که باعث امید و شادی می شود. این رنگ در سال 2023 به شما کمک خواهد کرد تا برای حل مشکلات و غلبه بر آنها تصمیمات جسورانه بگیرید.