معماری هتل ترنج کیش یکی از مهم ترین دلایل علاقه گردشگران کیش به اقامت در این هتل است. معماری هتل ترنج زیبایی منحصر به فردی دارد و حس آرامش بخشی را به میهمانان می بخشد. همچنین می توان گفت این هتل به دلیل معماری فوق العاده ای که دارد به عنوان یکی از بهترین هتل های کیش و خاورمیانه شناخته می شود.

هتل ترنج کیش

بخشی از معماری هتل بر اساس سبک معماری اصیل ایرانی است

معماری هتل ترنج کیش با زیبایی فوق العاده و طراحی منحصر به فردی ساخته شده است. طراحی رستوران از نقاشی های باستانی تاریخ ایران الهام گرفته شده است. این هتل به صورت بته جقه که زیبایی معماری آن محسوب می شود. همچنین باعث شده افراد زیادی برای اقامت در آن به جزیره مرجانی کیش روی بیاورند.
معماری هتل ترنج کیش، نقش بته جقه، نماد تمدن در تاریخ ایران را به تصویر می کشد. گفته می شود این شکل نشانه آزادی ایرانیان است که متواضعانه است. برخی دیگر از علما این را نشانه مقاومت ایران در برابر تکانه های حوادث می دانستند و خم شدن سر را نشانه آسیب در آن تکان ها می دانستند.

هتل ترنج کیش
هتل ترنج کیش

آیا معماری هتل به محیط اطراف آن آسیب می زند؟

معماری هتل مجلل ترنج کیش با در نظر گرفتن حفاظت از دریا طراحی شده است و از اکوسیستم های طبیعی برای بهبود محیط زیست استفاده می کند. آب‌های خلیج فارس با وجود این هتل آلوده نشده است. هتل ترنج دو فاز است که فاز دوم آن در ساحل و در حال ساخت می باشد.

هتل ترنج کیش
ساخت و معماری هتل تنها در مکانی مناسب و به دور از هیاهوی جزیره امکان پذیر بود. به همین دلیل در یکی از خلوت ترین سواحل جنوب غربی کیش ساخته شد. سبک معماری هتل 5 ستاره دریایی ترنج کیش شباهت زیادی به هتل های مالدیو دارد.

 

مدیریت خلاق هتل نوین ترنج کیش

معماری هتل مجلل ترنج کیش برگرفته از ایده مدیریت هتل به نام آقای صدقی است که زحمات زیادی برای آن کشیده اند. آنها در تلاشند تا هتلی با سبک معماری متفاوت بسازند تا مورد توجه عموم قرار گیرد و به پیشرفت ایران در این زمینه کمک کند. تلاش آقای صدقی باعث شد که هتل ترنج به هتلی معروف در بین هتل های خاورمیانه تبدیل شود.

هتل ترنج کیش

از دیگر طرح های منحصربفرد به کار رفته در هتل می توان به سکوهای چوبی با ظرافت مونتاژ شده اشاره کرد. از ماشین های گلف به دلیل وزن سبک و ظرفیت متعادل برای انتقال مهمانان به اتاق ها استفاده می شود.

 

معماری بی نظیر در رستوران و کافی شاپ هتل

معماری هتل 5 ستاره ترنج کیش به گونه ای طراحی شده است که سه رستوران و دو کافه در انتظار مهمانان هستند. رستوران های تاج ترنج و خورشید در تراس چوبی هتل و رستوران ساحلی بر روی ماسه های نرم ساحل واقع شده اند. همچنین یک کافه گلف در پیاده رو و یک کافه دیگر در ساحل شنی وجود دارد.

هتل ترنج کیش

بیایید کمی با ویژگی های معماری هتل آشنا شویم

کسانی که در این هتل مجلل کیش اقامت دارند باید بدانند که طبیعت آسیبی نمی بیند. این هتل جایزه برنزی را از سازمان حفاظت از محیط زیست به دلیل معماری و ساختمان های دوستدار محیط زیست دریافت کرده است. دو جزیره دست ساز وجود دارد که آن را به مکانی برای زندگی پرندگان تبدیل کرده و فضای آرامش بخشی را ایجاد می کند.
برخی معتقدند هتل ساحلی ترنج کیش در برابر طوفان و امواج بلند مقاومت نخواهد کرد. اما این فرض اشتباه است. زیرا موج شکن ارگانیک مانع از آسیب رساندن امواج به سوئیت های هتل می شود. بنابراین مهمانان هتل نگران امواج بلند و طوفان نیستند و به راحتی می توانند از اقامت خود لذت ببرند.

هتل ترنج کیش

سخن آخر

 

شما می توانید از این زیبایی بی نظیر در کشورمان برای روزهایی خاطره انگیز در زندگیتان استفاده کرده و روزهایی به یادماندنی را در هتل ترنج کیش سپری کنید.