باز نگه داشتن فضای روف گاردن

باز بودن اطراف در طراحی روف گاردن شما می تواند آن را بزرگتر جلوه دهد. به عنوان مثال می توانید شیشه های شفاف را به جای دیوار در نظر بگیرید و یا از نرده استفاده کنید. در صورتیکه می خواهید روف گاردن شما شخصی و خصوصی باشد، این نکته کارآیی نخواهد داشت.

طراحی روف گاردن ساده | بام سبز ساده با فضای باز

استفاده از گیاهان و درختان بلند در بام سبز

اگر فضای پشت بام شما بزرگ باشد و یا منظره آن مناسب و زیبا نیست در این صورت می توانید فضای سبز خود را به حداکثر برسانید و بام سبز خود را محصور کنید. برای انجام این کار درختان و درختچه ها و گیاهان بلند مانند بامبو انتخاب مناسبی خواهند بود.

طراحی روف گاردن ساده | بام سبز ساده با درختان بلند

انتخاب مناسب گیاهان روف گاردن

در طراحی فضای سبز روف گاردن تنوع در اندازه گیاهان لازم و ضروری است. چند گیاه بزرگ، درختچه و درخت کوچک و پوشش زمینی مانند چمن در کنار یکدیگر ترکیب متناسبی را ایجاد می کنند. همچنین گلدان ها در سایز های متفاوت در نمای باغ بام شما تاثیر فراوانی خواهند داشت.

طراحی روف گاردن ساده

انتخاب مبلمان مناسب در روف گاردن

قبل از خرید مبلمان برای روف گاردن به کاربرد آن توجه کنید که آیا می خواید در پشت بام خود به استراحت بپردازید یا می خواهید در آنجا شام بخورید؟ سپس سبک و تم باغ خود را در انتخاب مبلمان در نظر بگیرید.

طراحی روف گاردن ساده | مبلمان مناسب بام سبز ساده

ایجاد نقطه کانونی در بام سبز

ایجاد فضایی که در وهله اول چشم را به سمت خود جلب کند، نقطه کانونی نامیده می شود. هر چیزی می تواند یک نقطه کانونی باشد و توجهات را به سمت خود معطوف نماید. به عنوان مثال استفاده از آبنما، درخت بلند، مجسمه، چیدمان گلدان ها و…می توانند به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته شوند.

طراحی روف گاردن ساده | نقطه کانونی در بام سبز

نورپردازی بام سبز

در طول شب نورپردازی و روشنایی پشت بام بسیار مهم و ضروری است به خصوص در نزدیکی راه پله و یا درب ورودی. علاوه بر این وجود نقاط روشن روف گاردن را در هنگام شب بزرگتر جلوه می دهد و فضای آن را قابل استفاده می کند.

طراحی روف گاردن ساده | نورپردازی بام سبز

عدم استفاده از رنگ های زیاد در بام سبز

همیشه از یک رنگ به عنوان رنگ اصلی استفاده کنید و یک یا دو رنگ دیگر را مکمل آن قرار دهید. استفاده از چندین رنگ مختلف برای دیوار ها، کف، نرده ها و یا مبلمان باعث می شود بام شما بسیار شلوغ به نظر برسد. رنگ های خنثی مانند سفید، خاکستری، بژ و نیلی به راحتی با سایر رنگ ها ترکیب می شوند و همچنین بر جلوه ی گیاهان شما می افزایند.

طراحی روف گاردن ساده | عدم استفاده از رنگ های زیاد در بام سبز

این مطلب را نیز از دست ندهید:شناخت انواع شومینه و نقش آن در زیبایی دکوراسیون منزل

انتخاب کف پوش مناسب در روف گاردن

کف پوش مورد استفاده شما باید با توجه به بودجه و اقلیمی که در آن زندگی می کنید انتخاب شود. همچنین توجه به سبک به کار رفته در باغ بام نیز در انتخاب کف پوش مهم خواهد بود.

طراحی روف گاردن ساده | انتخاب کف پوش مناسب بام سبز

در مقاله ای که در ایده چین ارئه کردیم نکات و ایده های مختلف و کاربردی را که در طراحی و ساخت روف گاردن ساده به کار می روند، بیان کردیم.