دکوراسیون بوهو مخصوص کسانی است که عاشق خانه های پر از ردپای جریان زندگی فرهنگ و آیتم های هیجان انگیز در جهان هستند. دکوراسیون بوهو یکی از دکوراسیون های مدرن محسوب می‌شود. که بسیار عجیب آرام بخش و پر از صفا و صمیمیت است. در حالی که اتاق‌ ها شباهت های زیادی به یکدیگر دارند. ولی هیچ یک از آنها در دکوراسیون کاملا به یکدیگر شبیه نیستند.

سیک بوهو

المان های تاثیر گذار در دکوراسیون بوهو

پارچه ها و منسوجات در سبک بوهمیان جایگاه ویژه‌ای دارند. تا چهار اثر هنری شما را تکمیل می‌کنند. البته بهتر است که به فکر هماهنگ بودن آنها نباشید. مبلمان سبک بوهو در مبل فروشی ها پیدا نمی شود. بلکه باید با گذر زمان آن ها را جمع آوری کنید خصوصا مبل های کلاسیک و وینتیج کاملا با این سبک هم خوانی دارند.

صندلی ها و راحتی هایی که بالشتک نرم و رنگ تند و شاد دارند. بلافاصله حس حال دکوراسیون را منتقل می کند. در سبک دکوراسیون بوهمیان طرح ها و نقش های بسیار زیادی استفاده می‌شود. الگوها و نقشه هایی که از فرهنگ های مختلفی ریشه می‌گیرد.

سیک بوهو1

بنابراین شما هیچ گونه محدودیتی در انتخاب الگوها و نقشه ها نخواهید داشت. اما رنگ های گرم و جسورانه در کنار رنگ‌های خنثی از ویژگی های این سبک از طراحی است. هر سبک از طراحی نیاز به وجود جزئیاتی است که آن را کامل کند سبک بوهمیان از گیاهان سبز، عتیقه جات، نخ های رنگارنگ استفاده می‌شود.

یکی دیگر از مواردی که در سبک طراحی بوهمیان استفاده می‌شود استفاده از پارچه های منحصر به فرد و زیبا است. ترکیب و ایجاد لایه های رنگی چیزی است که این سبک را منحصر به فرد می کند.

سیک بوهو2

این مطلب را نیز از دست ندهید:دکوراسیون سبز،فضایی با نشاط و طراوت به خانه خود ببخشید

اجرای سبک بوهو

اجرای اصول بوهمیان برای شما دردسر ساز نیست. و به راحتی می توانید طرح ها و الگوهای تان را با یکدیگر ترکیب کنید. و از اینکه ممکن است با یکدیگر هماهنگ نباشند هرگز نهراسید. سبک دکوراسیون بوهمیان ریشه درزندگی کولی‌ ها دارد. بنابراین با توجه به مسافرت دائمی این افراد سبک بوهمیان از عناصر متنوع فرهنگهای نقاط مختلف جهان در چیدمان و دکوراسیون منازل استفاده می‌کند. همچنین یکی از قابل توجه ترین ویژگی های این سبک ترکیب بافت ها رنگ ها و الگوهای متنوعی است که بر نوع پوشش و کلیه ها نیز دیده می‌شود.

سیک بوهو3

این مطلب را نیز از دست ندهید: دکوراسیون سنتی ایرانی،حسی آشنا و صمیمی در خانه شما !!!

سبک بوهمیان از هیچ قاعده و اصولی در دکوراسیون منازل استفاده نمی‌کند. که این ویژگی آن را به سبکی منحصر به فرد و غیرقابل پیش‌بینی تبدیل کرده است. طراحی داخلی بوهمیان مناسب کسانی است که می خواهند خانه هایشان را سرشار از فرهنگشان کنند.

سبک بوهمیان جذاب و محبوب شما را از قید و بند اصول سبک های دیگر رها می‌کند. و با گزینه های متنوع تری روبرو می سازد.

سیک بوهو3

استفاده از آینه ها

آینه‌ها مزایای زیادی برای دکوراسیون اتاق خواب دارند آنها فضای اتاق را روشن تر و بزرگتر نشان می‌دهند و البته زیبایی خاصی به محیط می بخشند و به همین دلیل پای ثابت بسیاری از دیزاین ها هستند . و خب سبک بوهو هم که ترکیبی از سبک های مختلف است در آن اغلب از یک آینه دیواری گرد استفاده می شود.

همچنین می توانید به کمک چندین آینه یک گالری دیواری زیبایی بسازید .در دنیای امروز انسان ها بیشتر طول روز را کاملاً مشغول کار و فعالیت های کاری هستند. و بعد از پایان روز برای رسیدن به آرامش به خانه خود باز می گردند. این امر باعث شده است که نقش خانه و اهالی خانه در جامعه امروز دو چندان شود.

سیک بوهو5

حرف آخر

یکی از راه‌هایی که سبب می‌شود آرامش به خانه ها وارد شود. چیدمان اصولی و علمی دکوراسیون منزل می باشد. احساسی که در محیط با دکوراسیون بوهمیان فراگیر می‌ شود. حس بشین و تا آخر بلند نشو است. با نشستن روی مبل ها  درون آنها غرق می شوید و درگیری های ذهنی تان به باد فراموشی سپرده می شوند.