اگر قصد دارید فضای خانه شما، یک فضای کاملا شاد و مبرا از انرژی های منفی باشد. میتوانید از رنگ های شاد در دکوراسیون خانه خود استفاده کنید. رنگ های شاد در دکوراسیون موجب میشود، فضای به وجود آمده در خانه شما، کاملا دور از استرس و تنش باشد.

محیط خانه، یک محل ایمن و آرامش بخش است. برای افرادی که محیط کار پر تنشی دارند. استفاده از رنگ در دکوراسیون بسیار تاثیرگذار است. استفاده از رنگ درست یا نامناسب مستقیما بر روی اخلاق، رفتار و احساسات شما و اعضای خانواده تاثیر میگذارد.

رنگ شاد1

از طرفی استفاده از رنگ های شاد در دکوراسیون خانه، میتواند پس از یک روز پر کار، شما را به نشاط و آرامش دعوت کند. از طرفی با استفاده از رنگ های شاد در دکوراسیون فضا های مختلف، میتوانید در نهایت سادگی تمام انرژی های منفی را دور کنید. با استفاده از رنگ های شاد در دکوراسیون ورودی خانه، میتوانید در همان ابتدا انرژی مثبت درون خانه را به مهمان انتقال دهید.

در خانه معمولا برای بازتر دیده شدن فضا از سفید و یا رنگ هایی نزدیک به سفید استفاده بیشتری می شود. ولی استفاده بیش حد از سفید هم می تواند سردی خسته کننده ای را در دکوراسیون رقم بزند. زمانیکه سقف، کف و دیوارها در خانه همگی سفید هستند باید در تزیینات و مبلمان خانه انتخاب هوشمندانه ای صورت بگیرد تا این سرمای عذاب آور از دکوراسیون خارج شود. ترکیب رنگهای شاد و روشن در دیزاین داخلی، اگر هوشمندانه انجام بگیرد کاری می کند کارستان.

رنگ شاد2

رنگ صورتی در دکوراسیون

استفاده از رنگ صورتی نباید تنها به طیف های روشن و ملایم محدود شود. می توانید از صورتی تیره و متمایل به سرخابی، برای ایجاد یک نقطه کانونی ایده آل بهره بگیرید و به این ترتیب تمرکز بصری مناسبی در فضای اتاق ایجاد کنید. صورتی تیره بسیار در ذهن ماندگار است. این رنگ بهتر است فقط در جاهایی از خانه استفاده شود که باید به آن ها توجه زیادی شود، چرا که صورتی تیره رنگ جلب توجه است. رنگ قرمز و صورتی در کنار هم حس گرما و هیجان را به وجود می آورند.

رنگ شاد4
رنگ شاد آبی و ست کردن آن با رنگ های مختلف در دکوراسیون

برای ست کردن رنگها استفاده از رنگ در دکوراسیون دانستن قوانین مربوط به ست کردن رنگ ها لازم است. برای قرار دادن وسایل در کنار هم سه حالت وجود دارد. استفاده از مکمل رنگ اصلی، استفاده از خنثی کننده رنگ اصلی و یا مشابه رنگ اصلی که بسته به سلیقه و مکان مورد استفاده از یکی از این حالات می توانیم استفاده کنیم. در دکوراسیون های آبی برای اینکه بتوانید زیبایی دکوراسیون خود را نشان دهید می توانید از مکمل های این رنگ که رنگ قهوه ایی، خاکستری، قرمز، سفید، زرد کم رنگ، سبز مایل به زرد است استفاده کنید.

رنگ شاد5

این مطلب را نیز از دست ندهید: چیدمان اتاق کودک،آرامش بیشتر کودک شما در فضای کوچک ولی خصوصی اش

ترکیب رنگ های شاد

اگر می خواهید از رنگ های متنوع در زمان چیدمان استفاده کنید به شما توصیه می کنیم رنگ های تیره را در کنار رنگ های بسیار شاد مورد استفاده قرار دهید. همان طور که در این ایده پردازی مشاهده می کنید از رنگ سبز تیره و مشکی در کنار پافی که به عنوان صندلی مهمان مورد استفاده قرار گرفته است به خوبی به تصویر کشیده شده است.

با توجه به اینکه رنگ پاف بسیار شاد و چشم گیر است و هیچ تناسبی با هارمونی رنگ حاکم در فضا ندارد اما به درستی با رنگ ها ترکیب رنگ ها می‌شود . شما می توانید از فرشی با رنگ صورتی کمک بگیرید تا ایده رنگی شما بیشتر مشهود باشد.

رنگ شاد6

دکوراسیون اتاق خواب با رنگ روشن

اتاق خواب هم یکی دیگر از فضاهای مهم خانه به‌حساب می‌آید.؛ زیرا هر یک از اعضای خانواده بعد از یک روز کاری سخت و خسته‌کننده، به سمت اتاق خود راهی می‌شوند تا در آن برای ساعاتی احساس آرامش کنند و به‌دور از استرس باشند!