حضور گیاهان در هر فضایی می‌تواند حال و هوای تازه‌‌ای به آن‌جا بدهد.امروزه گل و چیدمان گیاهان طبیعی بخشی از دکوراسیون منزل به حساب می‌آید و علاوه بر سرگرمی و اثرات آرام‌بخش گیاه در منزل و زیباترکردن محل زندگی، فایده‌های زیادی هم دارد مثلا گیاهان می‌توانند مواد شیمیایی مضر در هوا مثل فرمالدهید را جذب کنند یا مقدار رطوبت هوای اطراف‌شان را بیشتر کنند. برخی گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا هستند ، برخی گیاهان مقاوم به نور کم و سایه .

چیدمان گیاهان

چیدمان گیاهان در دکوراسیون با گلدان های مینیاتوری

میز تزیین شده با پوست تخم مرغ و گل، بهار و تازگی را به خانه شما می آورد. از شاخه های سبز، سنگریزه، گل های خشک یا هر عنصر زینتی دیگری نیز می توانید استفاده کنید. صدف هم جایگزین خوبی برای پوست تخم مرغ است.

روح بخشی به دکوراسیون داخلی

گیاهان می توانند رنگ های زنده و جذابی را به دکوراسیون داخلی خانه تان اضافه کنند. رنگ های گیاهان آپارتمانی محدود نیست و برگ ها و گل های آن ها دارای رنگ های متنوع و زیبایی هستند. حتی برگ های سبز گیاهان آپارتمانی دارای طیف متنوعی می باشند. این تنوع زیبا و قابل توجه می تواند زیبایی و رنگ های بیشتری را به دکوراسیون داخلی شما اضافه کند. همچنین می توانید با انتخاب گلدان های جذاب با رنگ ها و فرم های متنوع برای این گیاهان، رنگ و جلوه متفاوتی به دکوراسیون محل مورد نظر تان بدهید.

چیدمان گیاهان

. در صورتی که فضای مورد نظر شما دارای راه پله (پله گرد) باشد می توانید با قرار دادن گلدان های زیبا بر روی پله ها نمای خاص و حس و حالی ویژه به آن ببخشید. به علاوه فرم برگ های گیاهان تاثیر متفاوتی در دکوراسیون داخلی دارد. برای برگ های گرد و آویزان نسبت به برگ های تیز و ایستاده تر حس آرامش بیشتری ایجاد می کنند. توجه به این مورد برای ایجاد حس مورد نظر در فضای مدنظر شما، تاثیر مثبتی دارد.

چیدمان گیاهان

این مطلب را نیز از دست ندهید:چوب و فلز،هم دکوراسیون رستیک و هم دکوراسیون مدرن

مدل تزئین دیوار خانه با گل

یکی از مهم ترین بخش ها در دکوراسیون و چیدمان منزل، دیوار و استفاده بهینه از فضای خالی آنها می باشد. دیوار نه تنها می تواند به محیطی برای چیدمان وسایل تبدیل شود، بلکه با قرار گرفتن گلدان های زیبا و جذاب کمک زیادی به زیباتر شدن محیط خواهد نمود. همان طور که در تصاویر زیر مشاهده می کنید، برای طراحی دیوار با گل می توان از شلف های کاملا خلاقانه و حرفه ای استفاده نمود یا از وسایل بسیار ساده و حتی تکه های چوب را برای منظور به کار برد.

چیدمان گیاهان

پوشاندن معایب

یکی از پر کاربردترین ویژگی های چیدمان گیاهان این است که معایب فضا و یا گوشه هایی از فضا که خالی مانده اند را با استفاده از آن ها پر کنید که برای این کار می توانید از گیاهانی که پر شاخ و برگ و متراکم هستند استفاده کنید اگر می خواهید به راحتی گل های مورد نظر به دستتان برسد از جاهایی گل بخرید که ارسال گل به منزل دارند.

یکی از مزایای چنین استفاده ای این است که زمانی که نور خورشید روی آن ها می تابد باعث تشکیل سایه هایی روی دیوار می شود که همین باعث چند برابر شدن زیبایی فضا می گردد.
از این گیاهان می توانید برای پوشاندن عیب و ایراد هایی مثل لوله های رو کار، گچ بری های ریخته شده و مسائلی از این دست استفاده کنید.

چیدمان گیاهان

چیدمان گیاهان در خانه بر روی استند

اگر می‌خواهید فضای خانه را با گل‌های خانگی بیشتری تزیین کنید، انتخاب استندهای براق و مدرن راهی خوب و آسان برای چیدمان گیاهان شما هستند. استند گل باعث می‌شود که انتخاب‌های بیشتری برای انتخاب محل قرار گرفتن گل‌ها  داشته باشید. در عین حال از ایجاد فضای درهم و برهم نیز جلوگیری می‌شود. اگر تصمیم دارید که به یکباره گیاهان خانگی زیادی را وارد خانه خود کنید، حتما برای چیدمان آن‌ها از انواع استند های گل استفاده کنید.