دیوارها همیشه نقش بسیار موثری در دکوراسیون داخلی  داشته اند. به همین جهت روش های متفاوتی برای تزئین دیوار ها بوجود آمده است. یکی از روش هایی که برای تزئین وپوشاندن دیوار بوجود آمده است، دیوارکوب هستند. دیوارهای پیش ساخته ای که  روی دیوار نصب می شوند دیوارکوب نامیده می شوند. دیوارکوب در انواع گوناگون و طرح ها و رنگ های زیبا و متنوعی تولید شده اند که در بخش های مختلف محل سکونت یا محل کار یا دیگر محیط ها قابل استفاده است.

دیوار کوب

دیوارکوب به آسانی بر روی دیوار قابل نصب هستند و نیازی به بنایی و ساخت و ساز ندارند. دیوارکوب علاوه بر انواع مختلف و تنوع رنگی بالا و طرح و عملکردهای مختلفی که دارند ، همچنین قابلیت اجرا  و نصب با قیمت مناسب، آن ها را به انتخاب مناسبی برای مشتریان تبدیل کرده است.

دیوارکوب در برابر آتش سوزی، رطوبت و صدا عایق عالی هستند و بر حسب نیازی که در خانه، فروشگاه، رستوران و سایر مکان های اداری و تجاری که وجود دارد می توانید دیوارکوب مناسب را انتخاب کنید.

دیوار کوب

انواع دیوارکوب

از انواع دیوار کوب می توان دیوار کوب های تزئینی را نام برد. یک نوع از این دیوارکوب، پی وی سی تو خالی است. این نوع دیوار کوب دارای کیفیت و مقاومت بالایی است که دارای دو مدل چاپی و روکشدار است. از بین این دو مدل طرح روکشدار دارای مقاومت بالاتری هستند.

دیوار کوب

این مطلب را نیز از دست ندهید:10 شیوه کاربردی استفاده از طبیعت در معماری

دیوار کوب  PVC توپر نوعی دیگر از  انواع دیوارکوب است. از مزایای این دیوار کوب   وزن و چگالی پایین  می باشد. مقاومت بالایی دارد و در برابر سایش و اشعه مقاومت بالایی از خود نشان می دهد. دیوار کوب  PVC توپر را می توان به هر مدل که مایل باشید برش دهید و بوسیله پیچ یا میخ آن ها را نصب کنید. آن ها به راحتی قابل حمل و جا به جایی  هستند و رقیب و جایگزینی به جای چوب و سنگ ها به حساب می آیند.

دیوار کوب

نوع دیگری از دیوارکوب تزئینی دیوار کوب MDF است. این دیوارکوب در برابر ضربه از مقامت بالایی  برخوردار است و همین باعث رضایت بسیاری از مشتریان شده است.

یکی از عواملی که که هنگام انتخاب دیوار کوب باید به آن توجه نمایید این است که در برابر تغییرات دما مقاوم باشد و از حالت خود خارج نشود و زیبایی خود را حفظ نماید. دیوارکوب های بی کیفیت بعد  از مدتی باد کرده و رنگ خود را نیز از دست داده بنابراین انتخاب دیوار کوب با کیفیت بسیار مهم است.

دیوار کوب

زیرسازی و یکدست سازی دیوار  باید قبل از نصب دیوارکوب انجام شود و فضایی  برای تاسیسات در زیر آن در نظر گرفته شود.

گاهی لازم است دیوار کوب دارای انحنا باشد. در این مواقع باید از روشی برای ثابت نگه داشتن آن استفاده کرد تا به دیوار کوب فشار وارد نشود. دیوارکوب باید روکش یک دستی داشته باشد تا حتی هنگام نصب، بین اتصالات دیوارکوب جایی بدون روکش باقی نماند.

دیوار کوب

این مطلب را نیز از دست ندهید:رنگ های خنثی چه تاثیری در دکوراسیون داخلی دارند؟

انتخاب رنگ مناسب برای دیوارکوب

بهتر است اگر برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه از دیوار کوب استفاده می‌شود. از رنگ‌های خنثی مانند کرمی روشن، استخوانی، طوسی، سفید، دودی، شیری، بژ، شنی و کرومی  استفاده کنید.

.

اکسسوری‌های گوناگون

 

در کنار رنگ‌های بیان شده می‌توان از کمد، کابینت، باکس، مبلمان، فرش و همینطور وسایل تزیینی دیگر مانند انواع مجسمه و گل‌های تزیینی در رنگ‌های متناقض با زمینه  استفاده کرد. با این روش جلوه بصری ویژه‌ای برای فضا ایجاد خواهد شد. که بسیار منحصر به فرد شده و زیبایی چشمگیری را به همراه خواهد داشت.

دیوار کوب

سخن پایانی

نمای ساختمان اگر تجاری، اداری یا حتی مسکونی و فروشگاهی  نیز باشد. می‌تواند در گزینه‌های مختلفی از جمله روحیه و آرامش با ایجاد جلوه‌های بصری منحصر به فرد  و خاص نقش به سزایی داشته باشد. از این رو برای تزیین دیوار، که معمولا در اولین نگاه به چشم می‌خورد. بهتر است گزینه‌های مختلف را بررسی کرد. و آنها را به کار گرفت. دیوار کوب راهی نو وجذاب برای این منظور است. تا به کمک آن پوششی زیبا و کارآمد را بتوان ایجاد کنند.