ایده‌های کوچک و ارزان برای تزیین خانه می‌تواند فضای خانه را از حالی خشک و سرد به محیطی گرم و دلنشین تبدیل کند. تزیین خانه با شمع . استفاده آن در دکوراسیون یکی از این راه‌هاست. می‌توانید با کمک انواع شمع های شیک و جالب تزیینات خاصی را در بخش های مختلف منزل خود ایجاد کنید.

شمع تزیینی در تنگ های شیشه ای

امروزه با وجود انواع و اقسام لامپ های روشنایی، دیگر در شرایط عادی از شمع برای ایجاد روشنایی استفاده نمی شود، امّا استفاده از شمع در تنگ های شیشه ای ماندگار می تواند جلوه ای بی نظیر و لذتی تکرار نشدنی از زیبایی در شب برای شما به ارمغان بیاورد.

شمع در دکوراسیون

تزیین خانه با شمع در سالن غذاخوری

همه ما میزهای ناهارخوری بزرگ با شمعدان های باشکوه روی آنها را در فیلم ها دیده ایم چرا مشابه آن را در خانه های خودمان نداشته باشیم؟ در سالن های غذاخوری و روی میز ناهارخوری از شمع های معطر استفاده نکنید تا عطر شمع ها بر بوی خوش غذا غلبه نکند. پیشنهاد می کنیم برای میز ناهارخوری از شمع های ژله ای طرحدار، جاشمعی لیوانی شیشه ای و یا شمع های میله ای با شمعدان های تزیینی استفاده کنید.
فراموش نکنید که شمع ها معطر نباشند!

شمع در دکوراسیون

شمع در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

استفاده از شمع در دکوراسیون داخلی اتاق خواب علاوه بر ایجاد فضای رمانتیک، باعث ایجاد آرامش و امنیت می شود. روی پاتختی از جا شمعی هایی که متناسب با سرویس خواب تان تهیه شده اند استفاده کنید. جا شمعی های مناسب، زیبایی استفاده از شمع را چند برابر می کند. جا شعمی ها در انواع چوبی، سفالی، فلزی، شیشه ای و… در بازار موجود است. شمع های عطری علاوه بر زیبایی که دارند باعث معطر شدن فضای اتاق می شوند. اگر چیدن شمع ها در اتاق خواب تان موقتی است می توانید برای تزیین بهتر از گلبرگ ها هم استفاده کنید و شمع ها را روی زمین به اشکال مختلف و خلاقانه بچینید اما اگر قرار است شمع جز جدایی ناپذیر اتاق خواب تان باشد بایستی از جاشمعی و شمع هایی با دوام بیشتر استفاده کنید.

شمع در دکوراسیون

تزیین حمام با شمع

اگر تمایل دارید فضای حمام شما رمانتیک و رویایی به نظر برسد بهتر است از شمع های تزیینی برای تزیین کردن این بخش از منزل استفاده کنید. قرار دادن شمع در فضای حمام باعث می شود دکوراسیون حمام شما خاص و متفاوت تر به نظر برسد و علاوه بر این شمع ها گرما و روشنی خاصی را به فضای حمام می بخشند.

شمع در دکوراسیون

کنسول های جادویی

شمعدانی ها مانند جادوگرانی هستند که زیبایی و جلوگری کنسول ها را تا هزاران بار افزایش می دهند.
مشخص نیست اول شمعدان ها به وجود آمدند تا نمای کنسول ها را تکمیل کنند یا اینکه کنسول ها آمدند تا جایگاه مناسبی برای به رخ کشیدن عظمت زیبایی شمعدانی ها باشند، به هر حال ترکیب این دو عنصر جزء بهترین و زیباترین ادغام ها در تمامی سبک های دکوراسیون داخلی محسوب می شوند.

برای پذیرایی از مهمان هایتان در جشن تولد یا مراسم عروسی و نامزدی بهتر است میز غذاخوری را تزیین نمایید که در این صورت می توانید در وسط میز شمع ها با ابعاد بزرگ و کوچک را قرار دهید سپس سایر وسایل مورد نیاز را در اطراف شمع ها قرار دهید.
اگر هفت سین را روی میز می چینید بهتر است برای ایجاد جذابیت بیشتر شمع های فانتزی و تزیینی را در اطراف میز و لا به لای اجزای هفت سین قرار دهید.

این مطلب را نیز از دست ندهید:دکوراسیون سبک ساحلی،آرامش طبیعت در استراحتگاه شما

شمع در دکوراسیون

تزیین خانه با شمع در آشپزخانه

شیشه هاي مربا کـه خالی می شوند، انها را دور نیندازید، با اندکی از حبوبات مختلف نیمی از شیشه را پر کنید و شمع را در آن فرو کنید. می توانید با پارچه هاي زیبا و متناسب با فضای آشپزخانه گردن شیشه را هم تزیین کنید.