لوستر المانی جذاب در دکوراسیون

یکی از ایتم های مهم در طراحی دکوراسیون هر فضایی  نورپردازی می باشد.  با استفاده از نور به فضا عمق داده می شود. و تاثیر بسزایی در جذابیت و گیرایی محیط دارد.  بنابراین نورپردازی نقش  بسیار مهمی در خلق یک محیط چشم نواز خواهد داشت. در این مقاله از ایده چین می خواهیم به نقش لوستر بپردازیم.

لوستر مدرن

همچنین با بهره گیری درست از آن در چیدمان منزل خود و یا هر مکان دیگری دکوراسیون  داخلی زیباتر از آنچه که است نشان داده خواهد شد. از جمله وسایل لوکس که در امر نورپردازی از آن ها استفاده می شود شامل: لوسترهای سقفی، دیوارکوب های رنگی، آباژورهای مجسمه دار و چراغ های رومیزی هستند که تاثیر چشم گیری در زیباسازی محیط دارند.

نحوه ی نورپردازی محیط شما هیچ ربطی به سبک طراحی دکوراسیون شما ندارد و نورپردازی از ایتم های مشخص و ملزوم همه انواع سبک ها میباشد و در همه آن ها باید نوردهی به شیوه مناسب محیط رعایت شود.

لوستر مدرن حلقه ای

نقش لوستر در دکوراسیون داخلی

یکی از جذاب ترین ایده های بهره گیری از نور مناسب در  محیط  استفاده از لوستر می باشد. در واقع لوستر ها جزو المان های جذاب در دکوراسیون داخلی است. لوستر ها علاوه بر کارایی جذابی که در نورپردازی فضا دارند شکوه و زیبایی خیره کننده ای به محیط شما خواهند بخشید.

 

نکات مهم در انتخاب و نصب یک لوستر مناسب برای فضا

 

برای آنکه نورپردازی به شکل مفید وموثری برای فضا تامین شود باید لوستری با اندازه هماهنگ با فضایی که قرار است در آن نصب شود انتخاب شود پس برای انتخاب یک لوستر با اندازه مناسب باید یکسری نکات رعایت شود:

 

برای مشخص کردن اندازه لوستر باید ابتدا طول و عرض فضا را به فوت با هم جمع کنید عددی که بدست می آورید سایز مناسب لوستر به واحد اینچ است. بعنوان مثال برای یک اتاق ۱۲ در ۱۰ فوت یک لوستر با سایز ۲۱ اینچی مناسب خواهد بود. در ضمن اگر می خواهید برای فضای نهارخوریتان لوستر مناسب را انتخاب کنید فرمول بالا مناسب نخواهد بود و باید سایز آن دو سوم و یا نصف عرض میز باشد چرا که در بالای میز نهار خوری نصب خواهد شد.

انواع لوستر

این مطلب را نیز از دست ندهید:  سقف نورگیر راهی برای استفاده از نور طبیعی روز در فضای خانه

 

نقش لوستر در فضای بزرگ و نحوه نصب

برای بهتر دیده شدن محیط و جلوه بهتر لوستر باید در هنگام نصب آن سعی شود، از همه اجزا دکوراسیون حداقل به میزان ۱۵۰ سانتی متر فاصله داشته باشد. اگر محیط مد نظر شما برای نصب لوستر یک فضای بزرگی است. پیشنهاد ما به شما استفاده از دو لوستر  کوچکتر به جای یک لوستر می باشد. در اینصورت فضای شما چشم نوازتر به نظر خواهد رسید. اگر سقف مکانی که می خواهید لوستر را در آن نصب کنید .بلند است از لوستر با آویز بلند انتخاب کنید. و مدل کوتاه و سقفی نیز برای محیط های با ارتفاع کم و فضایی کوچکتر قابل استفاده است. شما می توانید لوستر مورد دلخواه خود را بدون در نظر گرفتن سبک دکوراسیون منزل تان تهیه کنید. و در مورد انتخاب آن لزومی به کاربرد لوستر هماهنگ با دکور وجود ندارد. لوسترها صرفا برای استفاده در سالن پذیرایی نیستند.

لوستر خوشکل

نصب پریز دیمر برای لوستر ها

نکته قابل ملاحظه ی دیگری که حتما باید رعایت کنید. این است که سعی کنید از پریز دیمر دار برای لوستر های خود استفاده نمایید . کاربرد این پریزها برای لوستر موجب خواهد شد با کم و زیاد کردن مقدار و شدت نور متناسب با موقعیت و شرایط نورپردازی محیطتان را تنظیم کنید.

لوستر شفاف

اگر عادت به قانون شکنی ندارید. و نمی خواهید ریسک کنید. پس بهتر است برای دکوراسیون سلطنتی منزلتان از لوسترهای  شفاف  تهیه کنید. و اگر مبلمان مدرن استیل دارید. برای روشن کردن تمام جهات در فضا بهتر است. از لوستری با شاخه های متنوع در سو های مختلف استفاده کنید. برای رعایت تنظیم نور توصیه می کنیم از چراغ های مهتابی و آفتابی در رنگ های گوناگون استفاده شود.