اگر شما هم از آن دسته از افرادی باشید که به مبل مدرن علاقه دارند. با ما در این مقاله همراه باشید.  می خواهیم راجع به ویژگی های مبل مدرن صحبت کنیم. و بررسی کنیم آیا مبل مدرن برای چیدمان منزل شما مناسب میباشد یا خیر؟

شاید از خودتان بپرسید چیدمان مبل مدرن و کلاسیک چه تفاوتی با همدیگر دارند؟ به این سوالات در این مقاله پاسخ داده ایم.

کاناپه مدرن

ویژگی های مبل مدرن

یکی از ویژگی های مبل مدرن این است که نسبت به مبل کلاسیک ساده تر طراحی شده است. جزئیات و تزئینات اضافه را ندارد و بدنه آن به شکل مدرن و امروزی است.

دومین ویژگی مبل مدرن، طراحی این مبل بر اساس کاربردی است که در نظر گرفته می شود. قبل از ساخت هر مدل از این مبل با روش های بهینه سازی بررسی می‌کنند. که مبل را به گونه ای طراحی کنند که در کنار سادگی و کم هزینگی بیشترین استفاده را داشته باشد .

از ویژگی دیگر طراحی مبل مدرن این است که در مقایسه با مبلمان کلاسیک چوب کمتر ولی پارچه بیشتری استفاده می کند. مبلهای راحتی هم نوعی مبل مدرن هستند که تماما پارچه دارند. در خیلی از مبل های مدرن به جای چوب از فلز استفاده می شود .

ویژگی های مبل مدرن

نکاتی که باید به آن در هنگام خرید مبل مدل توجه کنیم

مبل مدرن برخلاف مبل کلاسیک از تنوع بیشتری برخوردار است. به همین دلیل انتخاب مبل مدرن برحسب دکوراسیون خانه کمی کار سختی است. اما دانستن نکات زیر و  دانستن ویژگی های مبل مدرن به شما بسیار کمک می کند.

رنگ های خنثی برای مبل مدرن بهترین رنگ هستند. زیرا با همه وسایل خانه می توانند هارمونی  رنگی ایجاد کنند. و وسایل خانه را می توانید با آزادی بیشتری خریداری کنید.

اگر مبل مدرن فلزی انتخاب می‌کنید بهتر است که وسایل دیگر چوبی نباشد و همه از نظر رنگ هماهنگی داشته باشند.

مبل مدرن مثل مبل‌کلاسیک نیست. که شما مجبور باشید حتما هفت نفره یا نه نفره خریداری کنید. می توانید با توجه به فضای منزل خود از مدل های متنوع دیگر استفاده کنید.

مدل مبل چستر مدرن

چیدمان مبل مدرن در فضای کوچک

یکی از ویژگی های مبل مدرن این است که مثل مبل کلاسیک نیاز به قرینگی ندارد. شما می‌توانید آن را منظم و یا نامنظم بچینید . اما برای چیدمان مبل مدرن به صورت صحیح باید نقطه کانونی پذیرایی و دیوار های اطرافش را در نظر بگیرید .مثلا در یک پذیرایی مستطیل شکل چیدمان گرد اصلاً مناسب نیست.

آیا پذیرایی شما بزرگ است است و نورگیری خوبی دارد ؟

می توانید هر دو چیدمان ال و گرد را باهم داشته باشید. شما میتوانید مبل مدرن  را نا منظم خریداری کنید. مثلاً یک مدل مبل مدرن سه نفره و یک کاناپه از یک مدل دیگر بخرید.

نحوه چیدمان مبل مدرن در پذیرایی مستطیل

پذیرایی مستطیل شکل چشم را معمولاً فریب می دهد. زیرا در ابتدا بزرگ به نظر میرسد اما همیشه اینگونه نیست.  حتی اگر مبل را غیر اصولی بچینید ممکن است باعث مزاحمت رفت و آمد برای اهالی خانه شود.

شما ابتدا باید نقطه کانونی سالن و همچنین دیواری که میخواهید تلویزیون را روی آن نصب کنید یا کنار آن بگذارید را مشخص کنید. محدودیت ها را در نظر بگیرید و بعد از آن مبل ها را بچینید.

مبل مدرن در پذیرایی

اگر فکر می کنید که پذیرایی مربع محدودیت کمتری دارد، اشتباه می‌کنید. پذیرایی مربع شکل محدودیت بیشتری نسبت به فضای مستطیل شکل دارد. اما در فضای مربع شکل چیدمان شبیه چیدمان مبل مدرن شبیه به چیدمان پذیرایی مستطیل شکل است.

حرف آخر

در بیشتر خانه ها امروزه مبل مدرن وجود دارد و چیدمان مبل مدرن بسیار مهم است. چون مبلها بزرگترین وسایل خانه هستند و برای داشتن یک خانه زیبا باید به نحوه چیدمان آن توجه کنیم.مبل های راحتی ، مبل های چستر و مبل های مدل ال از انواع مبل های مدرن هستند که زیبایی خاصی دارند.