تمام بخش ها و قسمت های یک منزل، از جذابیت خاصی برای طراحان برخوردار است. معماران دکوراسیون داخلی با مشاهده یک بخش از خانه به ایده های نابی در طراحی دکوراسیون منزل می رسند. به همین دلیل تمام بخش های خانه برای معماران اهمیت دارد. اتاق نمیشن، اتاق غذاخوری، اتاق خواب، سالن پذیرایی، پله ها و …. از بخش های پر اهیمت برای طراحی دکوراسیون یک خانه مسکونی می باشد. در این مقاله ایده چین همراه ما باشید. تا راجع به کف پوش موکت بیشتر بدانیم.

کف پوش موکتی

موکت

یکی از مناسب ترین کف پوش ها برای راه پله موکت است. موکت زیبایی راه پله را چند برابر می کند به شرط آنکه هماهنگ با دکوراسیون انتخاب شود علاوه بر این می تواند صدای ضربه پای افراد را هنگام رفت و آمد کاهش دهد. برای انتخاب موکت راه پله به دقت بیشتری نیاز هست زیرا علاوه بر اینکه باید با دکور آن فضا هماهنگ باشد، لازم است که دوام بالایی هم داشته باشد زیرا رفت و آمد در راه پله معمولا بیشتر است. موکت ها در رنگ ها و کیفیت های متنوعی ارائه می گردند به همین دلیل با داشتن آگاهی بیشتر در این مورد می توانید موکت مناسب را انتخاب نمایید.

کفپوش موکت برای پله

این مطلب را نیز از دست ندهید:موکت تایل، طراحی جدید موکت مناسب برای همه جا !!!

پله های کلاه دار

اگر پله در دو طرف با پایه های باز نرده همراه باشد، باید موکت را در اطراف هر پایه برش داده و از طرف دیگر دوباره به هم متصل کنید. ابتدا آج را همانطور که در بالا توضیح داده شد نصب کنید. بعد یک شکاف مستقیم در راستای هر پایه تا لبه موکت، دور از پله ایجاد کنید. موکت را به دور هر پله بپیچید. اگر  پله های چوبی بزرگی دارید، ممکن است مجبور شوید مقداری موکت اضافی اطراف هر پایه را مرتب کنید.
هنگامی که موکت را دور پایه ها آوردید، آن را به اطراف پله بپیچید و آن را در زیر سوراخ کناری ببندید. برای ایجاد زاویه 90 درجه در جایی که کنار پله است و با قسمت جلوی پله همخوانی دارد، از گوشه به سمت خارج موکت، شکافی را به صورت مورب ایجاد کنید. سپس موکت می تواند دور هم جمع شود تا کل پله را بپوشاند.

کفپوش موکت

کف پوش موکت لمینت

برخلاف تصور عده زیادی که فکر می‌کنند دکوراسیون پله اهمیتی ندارد و می‌توان پله را به همان حال رها کرد، اتفاقاً اگر در انتخاب کفپوش پله به درستی عمل کنیم، می‌توانیم از پله به عنوان یک المان زیبا و جذاب در خانه‌های دو طبقه یا دوبلکس استفاده کرد. کفپوش لمینت یکی از انتخاب‌های مناسب برای راه پله است که علاوه بر کاربردی بودن و دوام زیاد، زیبایی بی‌نظیری نیز به فضا می‌بخشد.

برای پله های بیرون از ساختمان می توان از کفپوش های فلزی یا سنگی استفاده کرد. راه پله های مشاعات اغلب با سنگ و سرامیک، کفپوش می شوند. سنگ های طبیعی مقاوم ترین کفپوش برای راه پله های عمومی هستند. طول عمر سنگ راه پله بسیار زیاد است و حتی در صورت آسیب دیدن، می توان از دستگاه های کفسابی برای حذف شیارها و برطرف کردن لب پر شدن سنگ راه پله ها استفاده کرد.

کف پوش با موکت

سنگ تراورتن، مرمر و کرانیت برای راه پله ها کاربرد بیشتری دارند. این روزها کفپوش های شیک و مدرن تری به بازار آمده که اغلب برای راه پله های داخلی به کار گرفته می شود.
سنگ ها سرد و سخت هستند. این ویژگی باعث می شود که خریداران کفپوش، استحکام و دوام سنگ ها را نیز نادیده بگیرند و به سراغ انواع کفپوش های دیگر بروند. کفپوش های چوبی و شیشه ای زیبایی خاصی دارند و در برخی ساختمان های لوکس، راه پله ها را پوشش داده اند.

موکت

قیمت چوب طبیعی بسیار بیشتر از سایر محصولات است از سویی به تدریج، تهیه چوب نیز با مشکلاتی روبرو شده است. شاید این روزها چوب طبیعی به اندازه سال های گذشته در دسترس نباشد. قیمت کفپوش چوبی یک عامل بازدارنده در موقع خرید است و بسیاری از خریداران را به سوی دیگر محصولات هدایت می کند.