آیا شما هم در تزیین دیوار خالی منزل خود به مشکل خورده‌ اید؟ خوب شما تنها نیستید. تزیین دیوار بزرگ در خانه و خصوصاً اتاق‌های اصلی مانند پذیرایی و نشیمن، یکی از معمول‌ترین معما هایی است که اغلب زنان ‌خانه‌ دار با آن روبرو می‌شوند. زُل زدن به دیوار خالی خانه و ندانستن اینکه چگونه آنرا از این حالت یکنواختی دربیاوریم به نوبه خود آزار دهنده است.

دیوار خالی

گاهی اوقات نصب کردن یک تابلوی نقاشی بزرگ خیلی خوب جواب می‌دهد اما گاهی اوقات هم ممکن است اثر منفی روی دکوراسیون منزل بگذارد. در حقیقت وقتی قصد تزیین یک دیوار خالی و بزرگ را داریم، بغیر از زیبایی و پر کردن فضای خالی، باید حواس‌مان به ظاهر کل چیدمان و دکوراسیون منزل نیز باشد. تزییناتی که روی دیوار قرار می‌دهید، باید با سبک چیدمان منزل‌تان، هماهنگی داشته باشد. ما در اینجا به بررسی چند روش ساده و کاربردی برای تزیین دیوار خالی خانه به سبک‌های متفاوت می‌پردازیم. همراه ما باشید.

تزیین دیوار خالی

این مطلب را نیز از دست ندهید: تزیینات دیواری

تابلوی بزرگ

خوب قطعا یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تزیین دیوار خالی بالای مبل، نصب کردن تابلوی هنری بزرگ برای پوشاندن فضای عمودی است. آویزان کردن تابلو در این منطقه خیلی راحت بودهl، و دکوراسیون شما را صاحب یک نقطه کانونی جذاب می‌کند. همچنین رنگ و بافت‌های جذاب نیز از این طریق وارد منزل شما خواهد شد. تابلو می‌تواند هر چیزی باشد، یک عکس هنری، گلیم بافت، نقاشی یا دکوری عتیقه.

تزیین دیوار خالی

دیوار گالری مختلط

شاید با سبک دکوراسیون مختلط یا اکلکتیک آشنایی داشته باشید. در این سبک، از ایده‌ها و استایل‌های سبک‌های دیگر کنار هم استفاده می‌شود. اگر برای تزیین دیوار خالی خانه نمی‌توانید تابلویی بزرگ روی آن نصب کنید، جایگزین بهتر، ایجاد یک دیوار گالری است. این روش تقریبا در تمام اتاق‌ها با هر سایزی جواب می‌دهد. برای اجرای درست این کار کافی است چند عدد تابلو عکس و نقاشی را در اندازه‌های گوناکون، ابتدا روی زمین کنار هم قرار داده و پس از انتخاب ترتیب مناسب عکس‌ها، آنها را به همان روش روی دیوار نصب کنیدتزیین دیوار خالی

.

دیوار گالری شبکه‌ای

اگر از ترتیب مختلط عکس و تابلو دیواری خوشتان نمی‌آید، می‌توانید از ایده‌های مرتب و مدرن‌تر نظیر دیوار گالری شبکه‌ای استفاده کنید. در این روش‌، قاب عکس و نقاشی دقیقا به یک اندازه و رنگ، در ترتیب‌های منظم کنار هم نصب می‌شوند.

تزیین دیوار خالژ

تزیین دیوار خالی با آینه دکوری

یکی از ایده‌های جذاب برای تزیین دیوار خالی منزل استفاده از آینه دکوری است. آینه بخاطر بازتاب نور به روشن‌تر شدن فضا و در نتیجه بزرگتر دیده شدن فضا کمک شایان می‌کند. در نتیجه می‌توان این روش تزیین را برای آپارتمان‌های کوچک بسیار مناسب دانست. سعی کنید مدلی را انتخاب کنید که از لحاظ ظاهری هم جالب و جدید باشد، به عنوان مثال آینه‌های مثلثی یا لوزی شکل با فریم طلایی یا آینه‌های شش ضلعی چندتایی که بیشتر مناسب دکورهای مدرن و مینیمال هستند.

تزیین دیوار خالی

تزیین دیوار خالی با کاغذ دیواری

برای تغییر ظاهر خانه ،حتما لازم نیست کل دیوارها را با کاغذ دیواری را بپوشانید. گاهی اوقات پوشاندن فقط یک دیوار در هال اصلی خانه، حالتی حتی زیباتر از پوشاندن تمام خانه با کاغذ دیواری به منزل شما می‌دهد. بهترین دیوار برای تزیین به این روش نیز بزرگترین دیوار خانه است. فقط از آنجایی که قرار است فقط یک دیوار با کاغذ دیواری تزیین شود، بهتر است از کاغذهای الگودار یا با رنگ‌های جذاب و قوی استفاده کنید. همچنین استفاده از کاغذ دیواری‌ موقت یا جدا شدنی ایده هوشمندانه‌ای است. چرا که اگر پس از مدتی از طرح کاغذ دیواری زده شدید، به راحتی می‌توانید آنرا جدا کرده و از ایده جدیدتری استفاده کنید.

تزیین دیوار خالی منزل

این مطلب را نیز از دست ندهید: دیوار پوش تاپشیت یا پی اس دی چیست؟

تابلو اسب

سخن پایانی

گاهی اوقات باید دیوار خالی را به حال خود رها کرد. اگر در دکوراسیون اتاق نشیمن یا پذیرایی‌تان از مبل‌هایی با طرح‌ و شکل مختلف استفاده می‌کنید، دیوار اطراف آنها باید خالی باشد چرا که دیوار خالی، تمرکز را بیشتر روی مبلمان و چیدمان زیبای شما متمرکز خواهد کرد. همچنین اگر به دکورهای مینیمال و کمینه گرا علاقه دارید، بهتر است دیوارهای خانه را بدون تزیین باقی بگذارید.