رادیاتور شیشه ای چیست؟تکنولوژی جدید ساخت وسایل و تجهیزات شیشه ای توانسته است رادیاتورهای شیشه ای گرمایشی را تولید و عرضه کند که می تواند اتاق را به آرامی و بدون داشتن بو گرم نگه دارد.

 

این رادیاتورهای شیشه ای  زیبا بوده و مناسب برای استفاده شخصی در خانه و انواع مدل های قوی و حرفه ای در شرکت ها، استودیو ها، بوتیک ها، هتل ها، و … می باشد.

رادیاتور شیشه ای

با توجه به اندازه کوچک رادیاتورهای کوچکی می توان به راحتی از آنها در حمام نیز استفاده نمود.

 

رادیاتور شیشه ای را می توان بر روی دیوارها نصب کرد، یا به طور مستقیم و به کمک پایه بر روی کف قرار داد که اندازه های متعددی دارند.

 

رادیاتور شیشه ای
گل رز قرمز روی رادیاتور دکوراتیو و مبل کرمی

 

گرمای تولید شده در رادیاتورهای شیشه ای چگونه است؟

 

گرما در داخل رادیاتور شیشه ای تولید شده و سپس از طریق جابجایی و همرفت در محیط اتاق گسترش می یابد. این چرخه گرمایش هوا موجب گرم شدن هوا می شود.

رادیاتور شیشه ای

هوایی که گرم می شود به دلیل چگالی آن به سمت بالا می رود و در نتیجه هوای سرد در نزدیک کف باقی می ماند. این هوای سرد توسط بخاری یا رادیاتور گرم می شود و صعود می کند.

 

در ادامه یک حرکت دایره ای از هوا را ایجاد می کند که به طور مداوم گرم می شود. این گردش هوا می تواند اثر “سرمایی” را ایجاد کند، زیرا هوای خنک تر مدام به سمت کف اتاق حرکت می کند.

رادیاتور شیشه ای

ویژگی های رادیاتور شیشه ای

 

پیشرفت واقعی در تکنولوژی موجب تولید وسایل و تجهیزات بسیار زیبا و کارآمد شده است. که می توان گفت یکی از آنها رادیاتورهای شیشه ای می باشند. که مزایای فن آوری را می توانید در آنها ببینید.

 

رادیاتورهای شیشه ای حرارت حاصل از جریان آب را به گرما تبدیل می کنند. فضاهای بزرگ می توانند توسط رادیاتور شیشه ای گرم شوند.

رادیاتور شیشه ای

این مطلب را نیز از دست ندهید: سیستم سرمایشی را با توجه به نیاز منزل تهیه کنید

زیبایی

علاوه بر این که شفافیت و ظاهر فیزیکی زیبایی رادیاتور شیشه ای نمای خانه و اتاق شما را بهبود می بخشد.

 

سلامتی

گرمای حاصله از رادیاتورهای شیشه ای موجب توزیع همگنی از گرما می شود. بنابراین مطلقاً برای سلامت و بدن انسان مشکل ایجاد نمی شود و از احساس ناخوشایند سرما نیز جلوگیری می کند.

 

محیط به واسطه حرارت ایجاد شده گرم می شود. و هوای محیط به طور سالم گرمای طبیعی به خود می گیرد. بدون اینکه غبار یا گازی تولید کند، به طوری که افرادی که آلرژی دارند و یا دچار گلو درد هستند، می توانند آزادانه نفس بکشند.

رادیاتور شیشه ای

این مطلب را نیز از دست ندهید: تاسیسات ساختمانی چیست؟

مزایای رادیاتور شیشه ای

  • عدم ایجاد گرد و غبار و آلرژی
  • عملکرد بی صدا و ایمن
  • سهولت نصب و استفاده
  • بهداشتی، سهولت تمیز کردن و تعمیر و نگهداری
  • دارای برنامه های کاربردی

 

از آنجا که دارای شفافیت و زیبایی خوبی می باشد و قابل شستشو نیز هست، رادیاتورهای شیشه ای را می توان به روش های گوناگون مورد استفاده قرار داد.

 

مثلا می توان آن را در مقابل پنجره قرار داد. در یک پارتیشن شیشه ای قرار داده و یا می توان آن را به یک دکور اضافه کرد. مثلا یک آینه گرم.

رادیاتور شیشه ای

این نوع رادیاتور مناسب برای جاهایی که محیط های مرطوب تری دارند، مانند:

 

  • ویلا، خانه و پنت هاوس
  • هتل ها، بوتیک ها، مراکز آبگرم و مراکز تناسب اندام
  • گلخانه ها

رادیاتورهای شیشه ای می توانند. در شیشه های به رنگ های مختلفی ساخته شده باشند، از جمله شفاف و شیشه ای، سفید مرواریدی، سیاه و آینه ای.

رادیاتور شیشه ای

همچنین رادیاتورهای شیشه ای دارای ابعاد و توان های مختلفی هستند.

 

گرم شدن محیط توسط رادیاتور شیشه ای

مانند تابش خورشید، صفحه روی رادیاتور شیشه ای نیز انرژی حرارتی را به ملکول های هوا منتقل می کند . و در نتیجه درجه حرارت محیط گرم می شود.

 

لذا مطلوبیت بیشتری دارد و دارای ایمنی بیشتری برای بدن انسان می باشد، که از ایجاد احساس ناخوشایند گرما در اطراف سر و سرما در اطراف پا جلوگیری می کند.

 

در همین زمینه می توانید بر روی گرمایش از کف کلیک کرده تا به تفضیل در این مورد مطلب بخوانید.

 

سیستم گرمایشی استفاده شده در رادیاتورهای شیشه ای باعث گرم شدن هوا می شود. بدون اینکه گرد و غبار ایجاد کند. و رطوبت طبیعی محیط تغییری کند.

 

به طوری که افراد مبتلا به آلرژی و یا گلو درد می توانند به راحتی در محیط نفس بکشند.