اغراق نیست اگه بگویم، یکی از عوامل به یادموندنی این سریال طراحی صحنه فوق العاده اش است. دکور و صحنه کاملا در خدمت سریال هستند و امکان نداره شما بعد از تموم شدن سریال فرندز دلتون برای خونه مانیکا یا کافه ‌ی سنترال پرگ تنگ نشود.

حتما شما هم شنیده اید که میگویند اگز تا ۳۰ سالگی جمع دوستانه‌ات رو پیدا نکردی، بعد از اون پیدا کردنش  کار سختی هست.

پس اگه هنوز به ۳۰ سالگی نرسیدیید پیشنهاد میکنیم دست به کار شوید. و اگر هم بخت باهاتون یار بوده و چنین جمعی  را دارید دو دستی بهش بچسبید. داشتن یک جمع دوستانه‌  که بشود  دغدغه‌ها رو به اشتراک گذاشت، در غم‌ها و شادی‌ها شریک شد و با حال خوب معاشرت کرد قطعا یکی از نعمت‌های بزرگ هست. داستان فرندز ماجراهای فان و جذاب یکی از همین گروه‌ های دوستانه هست. دوستانی که باهم زندگی میکنن. بیشتر وقتشون رو با هم میگذرونن و  بیشترین شناخت رو از هم دارن. وسوسه کننده نیست؟

سریال فرندز در ۱۰ فصل و ۲۳۶ قسمت ۲۲ دقیقه ای توسط دیوید کرین و مارتین کافمن در ۱۹۹۴-۲۰۰۴ ساخته شده. سریالی که هنوز در صدر سریال‌های محبوب دنیا قرار داره. طراحی صحنه ‌اش را جان شفنر طراح صحنه سریال ها و فیلم های معروفی نظیر تیوری بیگ بنگ انجام داده.

فرندز

فرندز داستان زندگی شش دوست را روایت میکند که در منهتن نیویورک زندگی میکنند. قسمت های این سریال حول ماجراجویی ‌های کمدی و رمانتیک و مشکلات شغلی ‌ای میگذرد که برای شخصیت ‌های سریال رخ می دهد.

خانه مانیکا یا خانه دوستان؟

مانیکا شخصیت کمال طلب و وسواسی سریال فرندز هست، که سرآشپز یه رستوران می باشد. آپارتمان مانیکا قطعا یکی از اپارتمانهای مشهور فیلم و سریالهاست. جایی که بیشتر خاطرات این جمع شش نفره در آن می گذرد.

سریال فرندز

رنگ دیوارها، عامل جذابیت دکور

رنگ دیوارهای آپارتمان مانیکا بنفش است. رنگی که جان شفنر، طراح صحنه ‌ی سریال می گوید اولش انتخاب این رنگ همه رو نگران کرده بود. اما خیلی زود بعد از دیدن ماکت بنفش صحنه از اون استقبال کردند. جان شفنر یکی از علتهای به یاد ماندنی شدن سریال و پربیننده بودن آن  را رنگ بنفش دکور یاد می کند. این طراح صحنه خوش ذوق می گوید اگر کسی اتفاقی هم پای یکی از قسمتهای سریتل می‌نشست این رنگ باعث میشد که دیگر میلی به عوض کردن شبکه نداشته باشد .

سریال فرمدز

نشیمنی با یه تقسیم بندی عالی

با اینکه فضای آپارتمان مانیکا کاملا باز هست اما این فضا به خوبی تقسیم بندی شده است. جداسازی نشیمن از آشپزخونه به وسیله ‌ی فرش و کاناپه انجام شده است. که هم برای گفتگوهای اختصاصی در فضای سالن مناسب هست و هم باعث میشه همزمان دسترسی و ارتباط با آشپزخونه حفظ شود. جدا سازی این فضا کاملا مناسب با حال و هوای سریال انتخاب شده. مبلمان راحتی، استفاده از رنگ‌های خنثی، یک دست نبودن مبلها همه نشان دهنده این اسن  که این خونه متعلق به یک جمع دوستانه ا ست و جان شفنر کارش را به خوبی هرچه تمام انجام داده.

اتاق جویی، اتاقی مناسب برای جویی

اتاقی که حتما در آن جعبه پیتزا پیدا میکنید اتاق جویی هست. خانه ‌ای با صندلی راحتی چرمی روبروی تلویزیون، یه فوتبال دستی همه کاره که تو خانه  بیشتر نقش میز را بازی میکند و آشپزخونه ‌ی کوچیک از نشانه ‌های خانه جویی هستند.

سمترال پرگ

کافه سنترال پرگ، یه کافه ی ایده آل و بی نقص

اگر سریال فرندز را دیده باشید امکان ندارد که  این کافه را به یاد نیاورید. جایی که بیشتر اوقات توسط این دوستان رزرو شده بود . جان شفنر میگوید کافی شاپ سنترال پرگ جایی است  که دوستان میتوانند آنجا همدیگر را ملاقات کنند، با  یکدیگر وقت بگذرانند  و به ساز و آواز گوش بدهند،و فرهنگ آمریکایی را تغییر بدهند با گذشت

 ۲۶ سال از تمام  شدن این سریال همه جای شهر پر از کافی شاپ ‌هایی هست که پاتوق خیلی از جمع های دوستانه است. سنترال پرگ شما کجاست؟