در  این مطلب  از ایده چین میخواهیم   کابینت انزو مناسب اشپزخانه  خانه های لاکچری را  معرفی کنیم که این روزها  حسابی ترند شده  است و  طرفدار زیادی پیدا کرده.

 

کابینت انزو

 

کابینت انزو ترکیبی بین کابینت مدرن و کلاسیک است. براق بودن این کابینت ها، آن ها ها را  شبیه کابینت هایگلاس کرده و طرح درب ها شبیه کابینت ممبران یا همان کلاسیک است.

کابینت انزو

کابینت پولیشی (طرح انزو)

 

کابینت پولیشی نوعی از کابینت آشپزخانه انزو هست با این تفاوت که در آن  به جای روکش وکیوم، رنگ پولیشی به کار رفته شده است. رنگ پولیشی یکی از خاص ترین  رنگ ها می باشد که روی MDF قرار می گیرد. پولیش ماده‌ای مایع  که البته گاهی نیز به صورت خمیری و اسپری نیزاست.

 

جنس کابینت پولیشی

کابینت پولیشی طرح انزو، مغزی  آن  از  جنس ورق ام دی اف خام  که این ورق ها در سایزهای بیست و پنج و چهل میلی‌متری انتخاب می شود و توسط دستگاه‌های برش و سی ان سی طبق سلیقه‌ی مشتری و دیزاین منازل به شکل ساده یا ابزار خورده شده حکاکی می شوند. اما همانطور که می دانید تفاوتی که در تمام کابینت‌های تولید شده وجود دارد ، جنس درب و نمای کابینت ها است و فضای داخلی همه ی کابینت ها یکسان و تماما از جنس ام دی اف با روکش سفید می باشد.

کابینت انزو

مزیت مدل کابینت پولیشی نسبت به کابینت آشپزخانه انزو معمولی (دارای روکش وکیوم )

اگر روی درب کابینت پولیشی خط و خش بیفند قابل ترمیم است . اما از یه طرف دیگر استفاده چندباره از پولیش هم می تواند مضر باشد. این استفاده مداوم از پولیش، ضخامت لایه بیرونی و محافظ رنگ بدنه را  کم می کند و در نتیجه میزان آسیب پذیری رنگ هم کم می شود. مزیت کابینت انزو پولیشی نسبت به کابینت انزو وکیوم بیشتر است پس بهتر است . تمام  این مزیت ها ذکر شود تا با اطلاعات دقیق انتخاب کنید.

کابینت انزو

این مطلب را نیز از دست ندهید: جزیره آشپزخانه، هم میز ناهارخوری هم یک کابینت شیک

مزایای کابینت پولیشی

 

به دلیل اضافه شدن رنگ پولیشی؛ ضخامت صفحه ها دو تا سه میلی متر بیشتر هست. و این موضوع باعث می شود که ورق ها  بسیار محکم تر از قبل باشند. پس این کابینت ها به هیچ دلیلی مثل فشار، دچار تاب نمی شوند.

کابینت پولیشی در اثر هر ضربه احتمالی دچار آسیب و فرو رفتگی نمی شود. چون خمیر پولیشی به کار رفته بعد از سفت شدن مانند چسب سفت عمل می نماید. و سطوح به هیچ عنوان دچار فرو رفتگی نمی شوند.

مقاومت این کابینت ها در برابر آب خوب است، چون دور تا دور کار با ماده پولیش احاطه شده . و  در این حالت به هیچ عنوان آب داخل کابینت نفوذ نمی کند.

این نوع کابینت برای هر نوع شرایط آب و هوایی حتی آب و هوای مرطوب هم مناسب است.

کابینت انزو

معایب کابینت انزو

 

همونطور که در مورد مزایای این کابینت های جذاب گفتیم بهتر است در مورد معایبش هم مطالبی ذکر شود. شاید بالا بودن قیمت کابینت انزو یکی از معایب آن به شمار برود ( ولی از یه طرف هم می تواند مزیت به حساب بیاید حساب چون این مورد باعث می شود  که در هر منزلی  از آن  استفاده نشود و آن را   به یک گزینه لاکچری  تبدیل می کند  که فقط در خونه های لوکس ازش استفاده  می شود).

کابینت انزو

بدلیل استفاده از رنگ، نظافت و نگهداریش کمی سخت تراست. و باید با دقت بیشتری از مواد شوینده برای پاک کردن سطح کابینت استفاده کنیم. نکته ای که هم جزو معایب کابینت انزو به حساب میاد و هم مزایا، استفاده از ورق ۲۵ میل در ساخت درب هااست . که باعث سنگین شدن وزن یونیت ها می شود.(استفاده از درب های سنگین به مرور باعث خرابی لولاها و اتصالات کابینت می شوند. )

کابینت انزو

یک عیب دیگر  این کابینت ها طولانی بودن فرایند ساخت، رنگ کاری و نصب است. که از حوصله ی خیلی  از افراد خارج است.

امیدواریم با  خواندن این مقاله به طور کامل با کابینت های انزو آشنا شده باشید.