کاغذ دیواری آینه کاری یکی از انواع کاغذ دیواری ها است. که در دکوراسیون منازل بسیار کاربرد دارد. طرح های کاغذ دیواری آینه ای بسیار متنوع است. و استفاده از هر یک از آن ها می تواند باعث افزایش زیبایی منازل شما شود. در ادامه، از انواع، مزایا و معایب کاغذ دیواری آینه ای را برای شما خواهیم گفت. ابتدا با نحوه ترکیب کاغذ دیواری و اینه کاری شروع می کنیم.

کاغذ دیواری آینه کاری

این مطلب را نیز از دست ندهید: کاغذ دیواری آبرنگی، دیوار ها را به یک اثر هنری تبدیل کنید

کاغذ دیواری آینه ای چیست؟

ابتدا بیایید دو تعریف متفاوت را باهم بررسی نماییم و در همین ابتدای مقاله، ذهنیت خود را درباره این تعاریف اصلاح کنیم. آینه روی کاغذ دیواری و کاغذ دیواری مدل آینه ای باهم متفاوت هستند. در اولین مورد، ما روی کاغذ دیواری، از آینه استفاده می کنیم. اما در کاغذ دیواری طرح آینه ، کاغذ ما طرح آینه به خود گرفته است. یعنی ساخت این نوع کاغذ دیواری ها به نحوی است که انگار جنس آن از آینه است!

جالب است نه! بطور کلی، کاغذ دیواری و آینه کاری در صنعت دکوراسیون با هم ترکیب شده اند و ترکیبی بسیار زیبا را خلق کرده اند! آینه و کاغذ دیواری شاید اولین بار با یک جرقه توسط بشر خلاق تولید شده است که در زندگی امروزه کاربرد ها و طرفداران زیادی پیدا کرده است.

کاغذ دیواری آینه کاری
کاغذ دیواری با آینه کاری هم آینه و هم کاغذ دیواری را حالت خامی خارج می کند. بطوریکه شما در یک نگاه هم کاغذ دیواری را مشاهده می کنید که باعث زیباتر شدن فضای درونی منزل می شود و هم آینه را نگاه می کنید. که باعث افزایش جذابیت فضا می شود. جالب است بدانید که کاغذ دیواری براق آینه ای یکی از محبوب ترین کاغذ های دیواری لاکچری می باشد. که خرید و فروش بالایی نیز دارد.

در ادامه این مقاله، سر صحبت ما بیشتر با کاغذ دیواری با طرح آینه است؛ زیرا انواع طرح های دیگر نیز برای قرار دادن آینه روی کاغذ دیواری وجود دارد . که بررسی آن ها کمی ما را از اصل مطلب دور خواهد کرد. به همین دلیل، انواع مزایا و طرح های کاغذ های دیواری آینه ای را بررسی می کنیم تا بهترین انتخاب را برای خود مشخص کنید.

 

این مطلب را نیز از دست ندهید: کاغذ دیواری اکلیلی و شاین در دکوراسیون

مهم ترین مزایای خرید کاغذ دیواری آینه دار

خرید کاغذ های دیواری با طرح آینه می تواند برای شما یک خرید دو سر برد باشد! زیرا شما هروقت که دلتان خواست می توانید کاغذ را بردارید و کاغذ جدید را جایگزین کنید. علاوه بر این، می توانید بدون سفارش آینه های گران قیمت، منزل خود را آینه ای کنید! در ادامه، مهم ترین مزایای خرید کاغذ دیواری با آینه کاری را بررسی می کنیم:

با یک تیر، دو نشان خواهید زد. یعنی با خرید یک کاغذ دیواری مدل آینه، هم آینه دارید و هم کاغذ دیواری!

هزینه شما برای ترمیم بسیار پایین می آید. زیرا اگر کاغذ شما خراب شود، براحتی می توانید آن را تعویض کرده و کاغذ جدید جایگزین کنید.

خرید کاغذ های دیواری اینه کاری شده، می تواند باعث افزایش جذابیت و عمیق بنظر رسیدن منازل شود. برای مثال، کاغذ دیواری پشت آینه کنسول می تواند علاوه بر افزایش زیبایی، باعث افزایش دید فضا نیز شود.

کاغذ دیواری آینه کاری

می توانید طرح های مختلف خود را به نسبت فضای اتاق خود تعیین کنید تا هیچ مشکلی برای چسباندن کاغذ دیواری نداشته باشد.

بسیاری از طرح های کاغذ دیواری را می توانید با مطالعه ادامه این مطلب براحتی در خانه خود تصور کنید!

تمیز کردن آینه های شما راحت خواهند بود؛ زیرا جنس آن ها شبیه به کاغذ است و تمیز کردن آلودگی ها بسیار راحت خواهند بود.

 

مزایای خرید این کاغذ دیواری ها یکی دو تا نیستند

 

اما برخی مواقع، بررسی معایب کاغذ دیواری آینه ای نیز بسیار مهم می گردد. برای مثال، انعطاف پذیر نبودن و عدم قابلیت جابجایی کاغذ دیواری آینه ای، یکی از معایب آن است.

انواع طرح های کاغذ دیواری اینه ای در دکوراسیون ها

گفتیم که قرار گرفتن کاغذ دیواری پشت آینه باعث می شود تا آینه و کاغذ از حالت خامی خارج شوند. حال، طرح های مختلفی برای آینه و ترکیب آن با کاغذ دیواری نیز وجود دارند. هر یک از این طرح های ویژگی های خاصی دارند. که آن ها را برای استفاده در منازل مختلف با طرح های دکوراسیون مختلفی مناسب می کند.

لازم به ذکر است که بهتر است ابتدا یک بررسی کلی روی طرح های زیر داشته باشید. و سپس اقدام به خرید کاغذ دیواری آینه دار نمایید.

این شما و این هم مهم ترین طرح های کاغذ های دیواری آینه ای:

کاغذ دیواری آینه ای ساده

همانطور که از نام این کاغذ دیواری مشخص است، این کاغذ کاملا ساده است و هیچ طرح خاصی ندارد؛ فقط آینه کاری روی آن انجام شده است تا حسی شبیه به آینه برای مخاطبین ایجاد کند. برخلاف این مدل، یک مدل دیگر با نام کاغذ دیواری آینه ای طرح موج وجود دارد که معمولا طرح های آن شکلی شبیه به موج دارد. کاغذ دیواری موج آینه ای برای منازلی که بزرگ هستند، مناسب تر اند.

کاغذ دیواری آینه کاری

کاغذ دیواری آینه ای راه راه

این مدل یکی از محبوب ترین طرح های کاغذ های دیواری با اینه است. در این مدل، بخشی از کاغذ مات است و بخشی دیگر حالت آینه ای دارد. این باعث می شود تا جلوه بسیار زیبایی به فضای اتاق داده شود. اگر می خواهید دیوار شما عریض و یا طویل دیده شود، می توانید از این کاغذ دیواری استفاده کنید.

کاغذ دیواری سه بعدی آینه ای

نوعی کاغذ دیواری آینه کاری شده وجود دارد که طرحی سه بعدی دارد. این کاغذ ها شاید بسیار گول زننده باشند؛ چون هم طرحی سه بعدی دارند و هم دارای آینه اند! این یعنی دو علم برتر دنیای دکوراسیون با هم ترکیب شده اند و یک محصول فوق العاده ساخته اند! این کاغذ ها معمولا برای اتاق هایی که حالت فان و یا ماجراجویی دارند مناسب است و برای اتاق های نشیمن بهتر است از این کاغذ ها استفاده نکنید!

کاغذ دیواری آینه کاری

کاغذ دیواری طلایی با طرح آینه ای

کاغذ دیواری طلایی آینه ای یکی دیگر از انواع کاغذ های دیواری با آینه است. این کاغذ ها بسیار جذاب اند و بیشتر حالت لوکس دارند؛ زیرا از آن ها در دکوراسیون هایی که بیشتر حالت سلطنتی دارند استفاده می شود. رنگ این کاغذ و آینه بکار رفته در آن، طلایی است و این باعث می شود تا حس بسیار فوق العاده ای از تماشای این آینه دریافت کنید.

کاغذ دیواری آینه کاری

کاغذ دیواری آینه ای نقره ای

همانطور که از نام این کاغذ دیواری آینه دار نیز معلوم است، رنگ اصلی این کاغذ دیواری نقره ای است و آینه کاری آن با طرح و رنگ اصیل اینه یعنی همان نقره ای انجام شده است. برخلاف طرح طلایی، این رنگ می تواند برای دکوراسیون هایی ساده و بیشتر با تم مشکی و سفید مناسب تر باشد.

کاغذ دیواری آینه کاری دور آینه

در این کاغذ دیواری ها، ما طرح آینه را دور تا دور کاغذ دیواری مشاهده می کنیم. این یعنی ما در وسط، رنگ و طرحی مات داریم و در کناره ها، آینه کاری انجام شده است. این باعث می شود تا کاغذ دیواری ما با طرحی بسیار جالب و با رنگی بسیار خاص جلوه کند. معمولا برای پشت قفسه ها و یا میز های آرایش می توان از این نوع کاغذ های دیواری استفاده کرد.

کاغذ دیواری آینه کاری

کاغذ دیواری آینه کاری پشت تلویزیون

کاغذ دیواری اینه ای پشت تلویزیون یکی دیگر از انواع کاغذ ها است. این کاغذ دیواری که در پشت تلویزیون قرار می گیرد، خود می تواند مدل های مختلف گفته شده مثل ساده، راه راه، موج دار، طلایی، نقره ای و… داشته باشد. با توجه به سلیقه خود می توانید هریک از این طرح ها را انتخاب کنید. اگر رنگ تلویزیون منزل شما مشکی است، پیشنهاد می کنیم کاغذ دیواری اینه ای نقره ای را انتخاب کنید.

کاغذ دیواری آینه کاری
کاغذ دیواری پیچک آینه ای

یکی از انواع مدل های کاغذ های دیواری اینه دار، کاغذ دیواری پیچک آینه ای است. این کاغذ ها معمولا
طرحی شبیه به گیاه پیچک دارند و درون ساقه و برگ این گیاه فرضی، ما شاهد آینه کاری بسیار زیبایی هستیم!

این باعث می شود تا کاغذ ما علاوه بر بخشیدن حس شادابی، حس لوکس بودن نیز به منزل ما بدهد. می توانید از این کاغذ در گوشه ای از اتاق نشیمن استفاده کنید.

کاغذ دیواری آینه کاری
جمع بندی

دنیای کاغذ دیواری های آینه ای بسیار جذاب است! در این مقاله انواع مزایای خرید طرح های مختلف کاغذ های دیواری با اینه را بررسی کردیم. همچنین گفتیم که هریک از این آینه ها دارای چه ویژگی هایی اند و برای چه منازل و دکوراسیون هایی مناسب هستند.

لازم به ذکر است که نگهداری از کاغذ های دیواری با اینه بسیار ساده است؛ زیرا همانند یک کاغذ دیواری معمولی، این کاغذ ها براحتی تمیز می شوند و اگر نیاز به تعویض آن داشتید، می توانید براحتی آن را بکنید و آن را تعویض کنید! اگر در تصمیم خود شک دارید که کدام نوع را انتخاب کنید، دوباره انواع این کاغذ ها را از اول این مقاله بخوانید.