در گذشته از حصار یا پناهگاه برای جلوگیری از سقوط از ارتفاع استفاده می شد. با این حال امروزه این عنصر یکی از مهم ترین عناصر دکوراسیون داخلی منزل به حساب می آید. یعنی اگر در انتخاب و ترکیب نرده ها دقت کافی داشته باشید، می توانند خانه شما را به زیبایی جذابی تبدیل کنند. در ادامه به نقش نرده چوبی در دکوراسیون داخلی می پردازیم.

نرده چوبی

نقش نرده چوبی در دکوراسیون داخلی

نوع مناسب نرده برای دکوراسیون داخلی ساختمان ها نرده های چوبی می باشد. نکته مهم در انتخاب این موانع، هماهنگی و سازگاری مصالح داخل ساختمان است. چوب به طور کلی متریالی است که در هر فضایی زیبا به نظر می رسد.
برای مثال اگر از پله چوبی یا راه پله چوبی استفاده می کنید، نرده چوبی می تواند زیبایی چشمگیری به فضای دکوراسیون منزل شما ببخشد. با قدم زدن روی پله های چوبی و گرفتن دسته نرده چوبی می توانید از حس طبیعت لذت ببرید. پله های چوبی یکی از پرطرفدارترین متریال ها برای دکوراسیون داخلی خانه هستند.
همچنین اگر علاوه بر چوب از فولاد نیز استفاده می کنید و راه پله شما دارای قوس است، به خانه خود رنگی کلاسیک بخشیده اید. این شما هستید که با توجه به فضای دکوراسیون خود تصمیم می گیرید که کدام ترکیب برای شما مناسب است.
یکی دیگر از جنبه هایی که در زیبایی دکوراسیون نرده های چوبی موثر است استفاده از یک فرش زیبا در راه پله است. اگر از راه پله چوبی استفاده می کنید، قرار دادن یک فرش نازک روی آن می تواند زیبایی آن را دو چندان کند. حتی فرش بالا رفتن از پله ها را آسان می کند و صدای اضافی از کفش نمی آید.

نرده چوبی

نرده ها چه کاربردی دارند؟

نرده ها که در گذشته اغلب برای حفاظت استفاده می شدند. امروزه کاربردهای زیادی پیدا کرده اند و از وسایل تزئینی محسوب می شوند. از نرده ها در مکان های مختلفی مانند بالکن، پله، پشت بام، استخر و باغ استفاده می شود.
چوب همیشه یکی از محبوب ترین متریال ها برای طراحان داخلی بوده است. گرما و آرامش ناشی از وجود عناصر چوبی همیشه دکوراسیون را از حالت خسته کننده، تکراری و بی روح خارج می کند و خود عنصر هیچ گاه خسته کننده و قدیمی نیست.

نرده چوبی

فلز با نرده چوبی

اگر می خواهید از فلز در خانه خود استفاده کنید، ترکیب فلز و نرده چوبی می تواند جالب باشد. اگر از فلز ساده و بدون طرح و نقش و نگار در ترکیب با نرده چوبی استفاده کرده اید، سبکی مدرن ارائه داده اید. رنگ خاکستری فلز بی رنگ می تواند ظاهر مینیمالیستی خانه را تقویت کند.
ترکیب فلز در داخل خانه می تواند جذابیت خانه را افزایش دهد. اگر نرده های فلزی در کنار پله های چوبی قرار بگیرند یا منحنی باشند، به خانه شما نیز جلوه ای کلاسیک می دهند.

نرده چوبی

بهبود امنیت راه پله با نرده چوبی

امروزه از نرده های طرح چوبی، ترکیبی یا چوبی در طرح ها و رنگ های مختلف برای مکان های مختلف استفاده می شود. معمولاً ریل ها مستقیماً روی بدنه راه پله نصب می شوند و اگر پله ها در یک طرف دیوار باشد، قسمتی از ریل نیز به دیوار نصب می شود.
نقش نرده ها در راه پله ایمن نگه داشتن و سلامت افراد هنگام حرکت، جلوگیری از سقوط آنها و در نهایت تسهیل حرکت و گردش در داخل راه پله است.
این عنصر علاوه بر کاربرد و کارایی نرده، با طراحی زیبا و شکیل خود می تواند از نظر بصری توجه را به خود جلب کرده و فضای تزئینی منحصر به فردی را ایجاد کند. نرده چوبی می تواند کمبود عناصر چوبی در دکوراسیون منزل را جبران کند.

نرده چوبی

نرده ترکیبی

این نوع نرده ها معمولا فضای مینیمالی دارند و برای ساختمان هایی با سبک های مدرن و امروزی بهترین هستند. در واقع نمونه هایی وجود دارد که علیرغم اینکه دیوار چوبی نیست، همچنان سبک و سیاق پله ها را حفظ کرده است.

نرده چوبی

سخن آخر

در این مقاله نقش نرده چوبی در دکوراسیون داخلی ارائه شده است. نرده های چوبی بدون شک یکی از عناصر زیبا در میان انواع نرده ها هستند که می توانند خانه شما را طبیعی و دنج جلوه دهند.