شاید انتخاب نوع چیدمان و رنگ دیوارها و به طور کلی طراحی اتاق خواب پسرانه یکی از دغدغه های بسیاری از والدین باشد.

از آنجا که پسر ها به طور کلی دارای شخصیت پر انرژی و هیجانی می باشند، بنابراین هنگام طراحی و تزیین اتاق خواب آنها باید این نکته را لحاظ کرد، مثلا از رنگ های شاد و پر انرژی برای دیوار اتاق آنها استفاده کرد. همچنین استفاده از تصاویر و وسایل ورزشی مورد علاقه آنها برای تزیینات اتاق خواب پسرانه نیز ایده جذابی است.

اتاق واب پسرانه

این مطلب را نیز از دست ندهید: چیدمان اتاق کودک،آرامش بیشتر کودک شما در فضای کوچک ولی خصوصی اش

چه نکاتی را رعایت کنیم؟

دکوراسیون هر اتاق خوابی باید بر اساس ویژگی های اخلاقی و فکری مالک اتاق خواب باشد. تا فرد از بودن در اتاق خوابش به معنای واقعی کلمه لذت ببرد و در آن به آرامش برسد.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه ریزه کاری هایی دارد که هر طراحی باید بدقت به آنها توجه کند تا بهترین فضا را در اتاق بوجود بیاورد.

اولین نکته ایی که در طراحی دکوراسیون اتاق خواب نوجوان پسرانه باید توجه داشته باشد انرژیک بودن اتمسفر اتاق است.پسران در دوران نوجوانی و جوانی در اوج فعالیت و انرژی خود قرار دارند بنابراین نباید اتاقی طراحی کرد که برخلاف این روحیه پرانرژی آنها باشد.

البته در انتخاب رنگ دیوار ها و تِم کلی اتاق باید نظر آنان را هم جویا شوید اما بطور کلی رنگ مناسب برای اتاق خواب های پسرانه می تواند قرمز و آبی با تناژهای متفاوت باشد.

این رنگ ها گرما و راحتی دلنشینی را برای دکوراسیون اتاق خواب های پسرانه بوجود می آورند و احساسی خوشایند و دلپذیر را حتی در روزهای غمگین و گرفته  برای پسران جوان ایجاد می کند. همچنین از رنگ های روشنی مانند نارنجی و زرد در اتاق خواب خود استفاده کنید که هم گرم هستند و هم پرنشاط و آرامش.

اتاق واب پسرانه1

این مطلب را نیز از دست ندهید:دانستنی هایی در باره چیدمان خانه،هر آنچه یک فرد باید بداند

تصاویر فانتزی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

در طراحی اتاق خواب برای پسران , می توان از طراحی های فانتزی نیز استفاده نمود. طراحی سه بعدی برخی از شخصیت های پسرانه بر روی دیوار و یا درب اتاق خواب, نمونه ایی از ایده های طراحی فانتزی می باشند.

بعد از انتخاب رنگ دکوراسیون باید وسایل مورد نیاز را برای طراحی دکوراسیون اتاق پسرانه مهیا کنید. سرویس خواب از ضروری ترین وسایل در هر اتاق خوابی است .

بنابراین بهتر است در انتخاب مدل سرویس خواب برای دکوراسیون اتاق جوانان حساسیت های لازم را به خرج دهید. پسران در دوران جوانی کلکسیونی از لباس ها و وسایل ورزشی و … را دارند که بهتر است در صورت امکان کمد دیواری روی دیوار اتاق آن ها نصب شود تا هر یک از این وسایل به شیوه ای مرتب در کمد چیده شوند تا از بهم ریختگی فضای اتاق جلوگیری شود.

اتاق واب پسرانه2

دکوراسیون اتاق خواب زیر شیروانی

این دکورسیون بسیار دلنشین و ساده است. اگر شما هم جزو کسانی هستید که قصد دارید دکوراسیون اتاق پسرتان را با کمترین هزینه سر و سامان دهید، می‌توانید از این ایده پیروی کنید. استفاده از یک تخت خواب ساده، یک میز کوچک و تعدادی وسیله روی آن و همچنین دو تابلو نقاشی که اثر خود کودک بوده و تندیس سر گوزن که البته پلاستیکی است همان چیزی می‌باشد که این دکوراسیون اتاق خواب پسرانه را از نظر زیبایی بسیار خاص و البته ساده کرده است.

فراموش نکنید دیوارهای این اتاق سفید و کفپوش آن موکتی است که با دیوارها ست شده است.

اتاق واب پسرانه

پرده اتاق خواب پسرانه

تنوع پرده اتاق کودکان و نوجوانان بسیار بالاست و شما می توانید با توجه به تم رنگی منتخب خود مدل های مختلف پرده را برای اتاق خواب او انتخاب کنید .

در نهایت توجه داشته باشید که برای خرید تشک تخت خواب از نمونه هایی خریداری کنید که فرزند شما از حالا دچار مشکلات ستون فقرات نشوند و تشک کاملا تایید شده باشد و از خوابیدن روی آن احساس آرامش پیدا کند .

اتاق واب پسرانهاتاق واب پسرانه