بسیاری از افراد پالت های نعناعی و فیروزه ای را برای دکوراسیون داخلی منزل خود انتخاب می کنند ، اما تعداد کمی از مردم می دانند که چگونه این سایه به درستی خوانده می شود و‌ حتی بیشتر از این برای آنها ریشه این نام به یک رمز و راز تبدیل می شود. این محبوب ترین رنگ اخیر ،تیفانی است که اغلب توسط طراحان برای دکوراسیون داخلی یا به عنوان دکوراسیون اضافی برای اتاق های مختلف ارائه می شود. در این مقاله از ایده چین، ما به شما خواهیم گفت که چگونه شرکت های معروف طلا و جواهر با رنگ تیفانی ارتباط برقرار می کند ، و همچنین شما را با قوانین ترکیب این سایه با روند سبک مدرن در طراحی فضای داخلی آشنا می کنیم.

رنگ تیفانی

شرکت معروف تیفانی در سال 1837 تاسیس شد. پالت فیروزه ای رنگ امضای آنهاست ، که به گفته سازنده ، به طرز مطلوبی تمام ظرافت ، شیک و اشرافی بودن جواهرات را به وجود می آورد. در جعبه های بسته بندی این رنگ که با یک روبان سفید بسته شده است ، جواهرات تحت این علامت تجاری هنوز به فروش می رسد. بسیاری این رنگ را با فیلم بلند صبحانه در تیفانی مرتبط می دانند . که در آن بازیگر با زندگی ثروتمندی پر از راحتی و خوشبختی احاطه شده است. پسر بنیانگذار این شرکت اولین نفری بود که از طراحی مدرن برای دکوراسیون داخلی استفاده کرد. او به عنوان خالق لامپهای شیشه ای خارق العاده ساخته شده با تکنیک فیلیگرن ، که به طور هماهنگ در هر فضای داخلی مدرن تا امروز جای می گرفت ، مشهور شد

رنگ تیفانی

رنگ تیفانی ظرافت اروپا را با زیبایی اشرافی ساده ترکیب می نماید. این  رنگ کاملاً مکمل رنگ پاستل و تجسم های متضاد روشن است. سایه ظریف ساختار پیچیده چوب و براقیت خنک فلز را در پیچ و تاب مدرن تأکید می کند. نقاشی های منظره واقعی یا ساعتهای انحصاری به هر طراحی tiffany می افزایند. همچنین مناسب است که در عناصر طراحی موزاییک ، لامپ های طراح با آباژورهای شیشه ای مات ، لهجه های جعلی دستی فانتزی گنجانده شود.برای درک بهتر رنگ تیفانی: نزدیکتر به آبی یا سبز ، توصیه می کنیم که به انتخاب طرح های مدرن از فضای داخلی مختلف نگاه کنید.

رنگ تیفانی

برای به دست آوردن سایه تیفانی طبیعی تر ، باید از رنگ آبی استفاده کنید که حاوی رنگدانه های سبز است. می توانید به عنوان مثال فیروزه ای ، اولترامارین ، لاجوردی یا کبالت را امتحان کنید. سایه های اصلی برای رنگ تیفانی: آبی و سبز بهتر است رنگ هایی از همان نوع انتخاب کنید ، مخلوط کردن آنها تا یک قوام یکنواخت راحت تر است.

این مطلب را نیز از دست ندهید:  رنگ سال ۲۰۲۱ از نظر کمپانی پنتون و دیگر طراحان داخلی

ترتیب ترکیب رنگ ها: کمی رنگ فیروزه ای و سبز به پالت یا هر سطح بمالید. برای به دست آوردن یک رنگ سبز ، می توانید رنگ زرد و آبی را به نسبت مساوی مخلوط کنید

 

رنگ تیفانی انتخاب شده است تا ظرافت عالی را به فضای داخلی بدهد. اما اگر کمی از قوانین کلاسیک منحرف شویم ، برخی تغییرات غیر استاندارد را اضافه کنیم و کنتراست ها و ترکیب سبک ها را بازی کنیم ، چه می کنیم؟ چه رنگ هایی را می توان با رنگ تیفانی ترکیب کرد؟ نیازی به ترس از آزمایش نیست ، هیچ تصمیم اشتباهی در طراحی داخلی وجود ندارد. قانون اساسی این است که در چنین اتاقی این شما هستید که راحت و دنج هستید.

رنگ تیفانی

رنگ تیفانی در ترکیب با سایه های کرمی شنی سفید و پاستلی بسیار باوقار و چشمگیر به نظر می رسد و با استراحت آرام و آرام همراه است. با کمک آن ، می توانید لهجه ها را برجسته کنید و بر خلوص رنگ سفید تأکید کنید. این یک پشت سر هم برنده برای تزئین هر اتاق است.