ظاهر صندلی راحتی تک نفره در ذهن همه ما به شکل های مختلفی وجود دارد. و اکثرا می دانیم که باید انتظار چه شکل هایی را برایش داشته باشیم. اما فقط تعداد کمی از افراد درباره تکامل و تاریخچه آن اطلاعات دارند. در این مقاله از ایده چین به بررسی ویژگی های اصلی این نوع صندلی ها می پردازیم.

مبل

این مطلب را نیز از دست ندهید: میز و صندلی تمام چوب؛ حس طبیعت در خانه شما

این صندلی ها عمدتا دسته ای برای قرار دادن دست ها ندارند. و به همین خاطر بنام صندلی های راحتی بدون دسته نیز شناخته می شوند. معمولا روی صندلی راحتی روکش های پارچه ای برای راحتی و آرامش بیشتر کشیده می شود اما لزوما تمام موارد اینطور نیستند.

جالب است بدانید ساخت اولین صندلی راحتی در جهان به سال 1927 بر می گردد. که توسط شخصی بنام مارسل بروئر در مجارستان ساخته شد. یک سال بعد یعنی در سال 1928 شخصی فرانسوی تولید صندلی های راحتی بدون دسته را در سطح وسیع تری ادامه داد. اما مدل های لوکس که امروزه هم از آنها استفاده می شود در سال 1956 به بازار معرفی شدند.

اولین صندلی راحتی فریمی فلزی با پارچه های چرمی داشت. فلز بدنه این صندلی ها از جنس کروم تهیه می شدند. و به همین خاطر ظاهر استیل و درخشان آنها نشانگر ویژگی خاصشان بود.
مبل
.
به مرور زمان طرح های صندلی راحتی تک نفره مدل های بسیار متنوعی را بخود دید. اما تمامی این مدل های بلا استثنا از طرح های قدیمی و اصلی در قرن بیستم کپی برداری می نمایند. در حقیقت طرح های آن دوره به قدری کامل و اصیل بودند که نیاز چندانی به ایجاد تغییرات شگرف در دیزاین وجود نداشت. حتی فرهنگ های متفاوت نیز باعث نشد. که ظاهر این صندلی ها تغییرات خیلی زیادی بخود بییند. اما همین تغییرات اندک هم مدل های بسیار بسیار زیادی را وارد بازار کرده است.
مبل
همانطور که در بالا گفتیم معمولا صندلی های راحتی همراه با روکشی پارچه ای و نرم تهیه و تولید می شوند تا راحت تر باشند . اما همیشه اینطور نیست. بسیاری از مدل ها هستند که بدون روکش پارچه ای تولید می شوند.

فریم بدنه و پایه های صندلی همگی از جنس چوب هستند اما از روکشی پارچه ای خبری نیست. دلیل اصلی این کار اولا بخاطر ظاهر شیک چوب طبیعی است.

اضافه کردن پارچه بنوعی زیبایی ظاهری آنرا کاهش می داد. دوما شما هر وقت که اراده کنید می توانید تشک و پتوی نرم بروی صندلی انداخته و با آرامش کامل استراحت کنید.
مبل
همانطور که اشاره شد تغییرات ایجاد شده بروی صندلی ها توسط جوامع و فرهنگ های متفاوت، مدل های بسیار زیادی از صندلی های راحتی را وارد بازار کرده است.

صندلی های راحتی تک نفره بدون دسته را هم می شود در فضای داخلی استفاده کرد و هم در فضای بیرون مانند حیاط یا کنار استخر برای آفتاب گرفتن. در کنار مدل های بدون پارچه که برای فضای بیرون مناسب هستند مدل هایی با پارچه های مقاوم در برابر آب و هوای بد بیرون نیز وجود دارند. که طبیعتا نسبت به مدل های بدون پارچه راحت تر هستند. اما اگر فقط هدفتان از صندلی راحتی استراحت و لم دادن در خانه است مدل آورده شده در شکل اول می تواند بهترین گزینه باشد. چرا که فقط برای همین هدف طراحی شده است. انحنای طراحی شده در این صندلی ظاهری شبیه به یک ننوی آرامش بخش را به این صندلی داده است.
مبل
اما همه مدل ها از یک رویه خاص پیروی نمی کنند . برای تمامی نیازهای مدلی مناسب طراحی شده است.

قابلیت بزرگی که برای بسیاری می تواند یک ویژگی بسیار مهم باشد. چنین صندلی هایی عمدتا ساده اما زیبا و شیک طراحی می شوند تا حمل و نقل آنها آسان تر باشد.
صندلی راحتی تک نفره در ذهن همه ما به شکل های مختلفی وجود دارد. و اکثرا می دانیم که باید انتظار چه شکل هایی را برایش داشته باشیم. اما فق
استفاده از صندلی تک نفره برای دیزاین داخلی خانه بسیار شیک و لوکس می باشد. و البته کاربردی نیز هست به عنوان مثال میتوانید صندلی تک نفره را در گوشه ای از پذیرایی در کنار یک کتابخانه قرار دهید. و برای مطالعه از آن استفاده کنید. یا اینکه صندلی تک راحتی تک نفره ی خود را در کنار پنجره بگذارید و از میز نیز استفاده کنید . تا در کنار آن استراحت نمایید. و به کار های خود بپردازید ، همچنین استفاده از صندلی تک نفره برای چیدمان اتاق خواب نیز کاربردی است. بسیاری از افراد و نوجوانان برای گوشه ای از اتاق خود به صندلی نیاز دارند که می‌توانند از صندلی راحتی های مدرن و تک نفره استفاده کنند . که بسیار زیبا هستند و جای کمی نیز میگیرند . ‌‌

البته صندلی تک نفره ی تاشو نیز وجود دارد که برای استفاده در بالکن یا هنگام طبیعت گردی گزینه ی عالی هستند . این صندلی ها جنس های مختلفی دارند که شامل جنس های چوبی ، پلاستیکی و فلزی هستند. و امروزه در تنوع طرحی و مدلی بسیار بالایی وجود دارند که بسیار کاربردی هستند .