خرید درب ضد سرقت مانند هر ابزار ساختمانی دیگری نیاز به مهارت، تجربه و راهنمایی دارد. درب های ضد سرقت همانطور که از نامشان پیداست درب هایی هستند که در برابر هر گونه نفوذ، تخریب و دستکاری مقاومت بیشتری نسبت به درب های معمولی دارند.

 

مهم ترین نکته ای که در خرید درب ضد سرقت باید به آن توجه کرد این است که یک درب با کیفیت خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

این ویژگی ها چقدر برای کاربر درب مهم و کاربردی خواهد بود؟

چگونه درب ضد سرقت اصلی را تشخیص دهیم؟

درب ضد سرقت
در این مقاله سعی می کنیم نکات مهم در خرید درب های ضد سرقت را به شما آموزش دهیم با ما همراه شوید.

 

درب ضد سرقت و کاربرد آن

درب هایی که در ورودی ساختمان نصب می شوند و دارای امنیت بالایی هستند. به هیچ وجه توسط سارقان قابل دستکاری نیستند درب های ضد سرقت گفته می شود. این درب ها در طرح ها و متریال های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند.
درب ضد سرقت به دلیل شکلی که دارد نسبت به درب های معمولی مقاومت بیشتری دارد و از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. از نظر ساختار کلی، قفل، لولا و جنس با درب های معمولی تفاوت دارند. قفل های این نوع درب ها بسیار محکم بوده و در صورت قفل شدن تقریباً غیرممکن است که باز شوند.

 

هنگام خرید درب ضد سرقت باید به چه ویژگی هایی توجه کرد؟

نکات کلی که در هنگام خرید درب ضد سرقت باید در نظر داشت عبارتند از:

قطعات درب ضد سرقت و کیفیت آنها
این قطعات شامل چفت، لولا، چشمی و … می باشد که به تفصیل به بررسی آنها می پردازیم.

درب ضد سرقت

قیمت درب ضد سرقت

پس از ارزیابی کیفیت، مهم ترین موضوع در هنگام خرید درب  قیمت تمام شده است. درب باکیفیت و اورجینال قطعا قیمت بیشتری نسبت به درب معمولی دارد. اما باید دقت شود که درب بی کیفیت به جای درب اصلی فروخته نشود و این تنها با شناخت صحیح درب اصلی و مرغوب امکان پذیر است. دوستان عزیز هنگام خرید درب ضد سرقت از افراد متخصص در این زمینه سوال بپرسید و یا از فروشگاه های معتبر خرید کنید.

طراحی درب

موضوع بعدی انتخاب درب با توجه به سلیقه و دکور منزل و محل کارتان است. این نوع درب ها معمولا در طرح ها و رنگ های متنوع طراحی و تولید می شوند. این تنوع به شما این امکان را می دهد که در هنگام خرید درب با گزینه های زیادی روبرو شوید و طبق سلیقه خود خرید کنید.

ابعاد

درب های ضد سرقت معمولا ابعاد یکسانی دارند اما در هنگام خرید دقت کنید که اندازه درب با محل نصب مطابقت داشته باشد. شما می توانید هر تعداد درب را که بخواهید سفارش دهید و از درب های آماده استفاده کنید اما قیمت این درب ها بیشتر از درب های موجود در بازار خواهد بود.

درب ضد سرقت
وزن

وزن درب های ساخت ترکیه معمولا بسته به کیفیت کارخانه از 135 تا 185 کیلوگرم متغیر است. در هنگام خرید توجه به ضریب وزن بسیار مهم است. رویه و نوع مشبک فولادی به کار رفته در آن روی وزن تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

عایق صدا: امروزه استفاده از قاب و دیوارهای عایق صدا در ساخت و سازها برای ایجاد آرامش یک ضرورت است.

مناسب با آب و هوا: توجه داشته باشید درب مورد نظر با آب و هوای محل زندگیتان سازگار باشد.

 

قطعات درب ضد سرقت

قفل

مهم ترین نکته در مورد این نوع درب و به طور کلی هر دری قفل آن است. در عمل بدون قفل ضد سرقت مرغوب هیچ گونه امنیتی برای شما ایجاد نخواهد کرد، بهترین نوع قفل، قفل هایی از برندهای ترکیه مانند کالف و داف می باشد.

درب ضد سرقت
لولا درب

درب ضد سرقت به دلیل وزن زیاد باید روی بیش از دو لولا نصب شود که در هنگام خرید باید به آن توجه کرد و بهتر است از لولاهای بلبرینگ استفاده شود.

روکش درب

روکش درب ها در بازارهای مختلفی از جمله ایتالیا، اروپا، آمریکا، چین، ترکیه و ایران عرضه می شود که به دلیل سابقه عالی در بین بهترین تولیدکنندگان قرار دارند.
درب های امنیتی ترکیه به دلیل سابقه برتر در زمینه درب های محافظ خانگی یکی از بهترین برندها می باشد.

 

قاب

چهارچوب درب باید از فلز مرغوب باشد و صفحات باید جوش مناسبی داشته باشند و برای جوشکاری بهتر است از جوش co2 استفاده شود. ضخامت قاب باید 1.5 میلی متر یا بیشتر باشد.

درب ضد سرقت
سخن آخر

اگر در جایی که می‌خواهید درب نصب کنید. نیاز به افزایش امنیت دارید. می‌توانید با استفاده از دستگاه‌های امنیتی اضافی نصب شده بر روی این درها (مانند قفل دیجیتالی ضد سرقت) محافظ ضد سرقت مربوطه را سفارش دهید.