کابینت ممبران چیست؟کابینت‌های منازل می‌توانند از متریال اولیه متفاوتی مانند فلز، چوب، ام دی اف، ام دی اف هایگلاس و نئوپان و مواد مشابه آن‌ها ساخته شونداما ممبران یک ماده اولیه برای ساخت کابینت نیست!

ممبران نام ماده‌ای است که به‌عنوان روکش بر کابینت استفاده می‌شود. کابینت ممبران یک جنس جدید از کابینت‌ها محسوب نمی‌شود، بلکه کابینتی از جنس ام دی اف، پی وی سی یا نئوپان است که با تکنولوژی جدید ساخته و اجرا می شود.

در این مقاله کابینت‌های به  اصطلاح ممبران را  مورد بررسی قرار داده ایم.

کابینت ممبران1

ممبران چیست؟

بسیاری  از افراد فکر می‌کنند ممبران یک مدل چوب است که برای ساخت نوعی کابینت به کار می‌رود. این موضوع از بیخ‌وبن غلط است. ممبران نام ماده‌ای است که با تکنولوژی  منحصر‌به‌فرد لایه بیرونی ام دی اف، پی وی سی  را وکیوم می‌کند. دستگاه‌های مخصوص وکیوم ممبران، هوای بین ام دی اف ،پی وی سی و ماده ممبران را کاملاً تخلیه می‌کنند و با ایجاد خلأ روی انواع مختلف ام دی اف، پی وی سی و حتی نئوپان، این ماده را روی آن‌ها می‌چسباند. امکان اینکه ورقه‌ها بدون روکش استفاده شوند،وجود ندارد. در حالت قدیمی‌تر از ماده ملامینه برای انجام این کار استفاده می‌شد.

کابینت ممبران4

یکی از سوالاتی که در هنگام انتخاب و خرید کابینت ممبران پرسیده می‌شود تفاوت آن با سایر کابینت‌ها و به ویژه کابینت ام‌دی‌اف است. یکی از مهم‌ترین مراحل در فرآیند ساخت کابینت ممبران که آن را از سایر انواع کابینت متمایز می‌کند در واقع روکش یا همان وکیوم نمودن آن است.

کابینت ممبران5

مزایای کابینت ممبران

مهم‌ترین مزیت کابینت‌های ممبران این است که قیمت مناسبی دارند.

شاید تعجب کنید اگر مقرون به صرفه‌تر بودن کابینت ممبران از مزایای آن باشد. شاید حق با شما باشد. چون  کابینت وکیوم عموما نسبت به کابینت ام‌دی‌اف و بسیاری دیگر از انواع کابینت پرهزینه تر است. اما مسئله اینجاست که اگر بخواهید یک کار کلاسیک عالی داشته باشید. یک آشپزخانه‌ی تمام چوب برایتان  گران تمام خواهد شد. پس در حالی که کابینت‌های ممبران بیشترین شباهت را به چوب دارند، تنها گزینه‌ی مناسب و زیبا برای شما اجرای کابینت ممبران است .

کابینت ممبران6

این مطلب را نیز از دست ندهید:دکور خانه اجاره ای با راهکار های آسان و کم هزینه بدون نیاز به اجازه

تنوع بسیار بالای طرح و رنگ این کابینت‌ها یکی از مزایای  ممبران است. می‌توانید متناسب‌ رنگ‌ترین را با دکوراسیون داخلی منزلتان داشته باشید. همچنین شباهت  زیاد به چوب واقعی هم جزو ویژگی‌های ممبران است. به لطف این شباهت، کابینت‌های ممبران توانایی این را دارند. که دکوراسیون منزل  را از جهت لوکس بودن ارتقا دهند. همچنین به دلیل تخلیه هوای بین بدنه و ماده ممبران، امکان نفوذ آب به لایه‌های ام دی اف و خرابی زودهنگام از بین می‌رود.

کابینت ممبران6

معایب کابینت ممبران

روکش ممبران نسبت به تابش مستقیم نور خورشید و حرارت زیاد حساسیت بالایی دارد. اگر کابینت‌های ممبران در معرض این دو عامل باشند، رنگشان را به مرور از دست می‌دهند و از زیبایی‌شان کاسته می‌شود؛ البته که موضوع کیفیت جنس مورد استفاده  در این مسائل تأثیرگذار است.

در ضمن اگر هنگام وکیوم کردن با  ممبران، از چسب با کیفیت استفاده نشود، پس از مدتی بین بدنه و روکش مورد نظر هوا جمع می‌شود. و اصطلاحاً باد می‌کند.این باد می‌تواند شروع دردسرهای زیادی در راستای تعمیر یا تعویض قسمت آسیب دیده باشد.

کابینت ممبران8

در بسیاری از مواقع هنگام وکیوم کردن، به دلیل ظرافت طرح ، ممکن است برخی نقاط به‌خوبی وکیوم نشوند. این مشکل در آینده‌ای نه‌چندان دور به همان ورم کردن و خرابی کابینت منجر می‌شود. پس بهتر است کمتر از طرح‌های شلوغ استفاده شود.

کابینت ممبران9

این مطلب رانیز از دست ندهید: جهان گردی مجازی ، جهان را جور دیگر ببین و تصمیم بگیر کجا بروی

نتیجه گیری

در این مقاله از ایده چین سعی کردیم تا به این سوال که “کابینت ممبران چیست” از زوایای مختلفی پاسخ دهیم و امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات شما درباره کابینت‌های ممبران بیشتر شده باشد. اگر قصد دارید از این نوع کابینت‌  برای فضای آشپزخانه‌تان استفاده کنید، حتماً این کار را به یک کابینت کار ماهر بسپارید تا کار با نهایت کیفیت و ظرافت انجام شود و از مشکلات احتمالی در آینده در امان باشید.